У Черкасах протезисти готові безкоштовно ставити на ноги бійців АТО (фото)

12 листопада 2014, 15:52

1

З протезами обох ніг, людина може жити повним життям, не відмовляючи собі навіть… у велосипеді, інформує сайт ГромЧе.

У Черкаському протезно-ортопедичному цеху минулого місяця виготовили більше 50 протезів. Тут впевнені – основна робота ще попереду, адже у зоні АТО українські військові отримують травми чи не щодня. І багато з них вимагає подальшого протезування кінцівок.– Ми готові хоч сьогодні «ставити на ноги» наших військових, – проводить територією цеху його директор Олександр Дискант. – До нас, щоправда, воїни АТО поки що не зверталися.

На підприємстві виготовляють протези для хворих діток, ортопедичне взуття, корсети і, звісно ж, протези різного рівня складності.

– Маючи відповідне направлення, інвалід може звернутися для протезування у будь-який обласний центр країни, у тому числі і до нас, – відзначає Олександр Миколайович. – Сьогодні людям, що втратили кінцівки, держава компенсує вартість протезу до 80 тисяч гривень.

Механік протезно-ортопедичного цеху Василь Яковенко наочно демонструє яким чином виготовляється протез стегна. За кілька хвилин збирає його із готових механізмів.

– Фактично, наша робота полягає в тому, щоб якісно зняти зліпок із кінцівки. Отриману форму заливаємо гіпсом і, відповідно до фізіологічних особливостей людини виготовляємо культеприймач. Безпосередньо сам протез збираємо із готових механізмів, – пояснює майстер. – На виготовлення протеза гомілки маємо до 16 годин, на протез стегна – до 20.

2

Планируете ремонт дома? Стенки классические на любой вкус, под любой интерьер.

За словами майстра, нині медики готують на протезування у Черкасах одного із воїнів АТО.

– Для того, щоб користуватися протезом, потрібно щоб тканини повністю зажили, спав набряк, – відзначає Василь Яковенко.

Олександр Дискант демонструє механізми, з яких майстри комплектують протез. Більшість – німецького та навіть японського виробництва.

3

– Сьогодні сферу протезування активно освоюють приватні структури. Розповсюджують думку, мовляв, протези, які забезпечує держава, не найкращі. Насправді ж йдеться про механізми високої якості від провідних світових виробників, – констатує Олександр Миколайович. – На жаль, люди інколи вірять цим балачкам. Витрачають власні кошти на «мрію», а натомість подекуди отримують значно гірший результат та якість.

4

Майстри підтверджують – ефективність протеза залежать у першу чергу від самої людини, а не від вартості комплектуючих механізмів.

– Наприклад, один із наших інвалідів навіть із двома протезами гомілки легко вправляється на велосипеді, – каже Олександр Миколайович. – Інший – таксист, категорично відмовляється переходити на протез з новою системою. Каже, так зручно витискати зчеплення. Кожен протез вимагає звикання, роботи на собою. Тож тим, кому вдається пройти цей шлях, вдається жити повноцінним життям.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору