У Черкасах пройшов форум, присвячений НАТО (фото)

27 жовтня 2016, 10:43
14874947_1235643929832133_56582000_n

Фото: прес-служба ЧНУ

Форум "Україна-НАТО" пройшов вчора у Черкасах. Він відбувався у стінах Черкаського національно університету за за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Відкрив форум ректор вишу Олександр Черевко.

- Дуже важливо, що цей форум відбувається саме на регіональному рівні. Бо в час, який зараз переживає держава, необхідне поглиблене розуміння суті НАТО. Захід відбувається в контексті останнього саміту НАТО, який проходив у Варшаві. Тому такий форум дуже важливий, - наголосив ректор.

Детальніше про саміт розповів голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, який підкреслив, що нині в середовищі безпеки відбулося багато змін:

- І озираючись навколо, ми можемо помітити, що майже у кожному напрямку є низка складних викликів, багато із яких становлять пряму загрозу нашій довгостроковій безпеці. Скоївши анексію Криму, Росія відкинула принципи, окреслені у базових документах ООН та Гельсінському акті, у якому всі держави є суверенними і свої розбіжності мають вирішувати мирними шляхами.

14875148_1235629239833602_1572154279_n

Фото: прес-служба ЧНУ

Александер Вінніков додав, що саме на Варшавському саміті було прийнято багато рішень, які мають зміцнити оборону.

- У Варшаві союзники погодилися запровадити зміцнену присутність сил на передових рубежах, зокрема, у Польщі, Естонії, Латвії та Литві. Ці групи засвідчують те, що напад на одного союзника розцінюватиметься, як напад на всіх. Хочу наголосити, що усі ці заходи є оборонними і не націлені на жодну з країн, включаючи Росію, - зазначив Александер Вінніков. - Та на саміті союзники знову повторили, що не може бути повернення до роботи у звичному режимі із Росією до того часу, поки вона не почне знову виконувати міжнародне право. Таким чином, наша практична співпраця із Росією залишається призупиненою, але залишаються відкритими канали для політичного діалогу.

Він наголосив, що загалом питання України  на саміті було серед важливих. Результатом цього стала заява про тривалу підтримку українського суверенітету й українську цілісність.

- Було підтверджено, що союзники не визнають і не визнаватимуть незаконної анексії Криму. Союзники знову наголосили на необхідності мирного вирішення конфлікту на Сході України, а також на повному виконанні усіма сторонами Мінських угод. Було також наголошено на особливій відповідальності Росії в цьому плані, - зазначивАлександер Вінніков.

14813473_1235629573166902_376198310_n

Фото: прес-служба ЧНУ

У рамках форуму Александер Вінніков також оглянув кафедру військової підготовки ЧНУ та обговорив із ректором Олександром Черевком можливі напрями співпраці. Зокрема, досягнуто домовленості про активну підтримку військової кафедри ЧНУ з боку Представництва НАТО в Україні. Центр інформації та документації НАТО в Україні вже допомагав Черкаському національному навчальною літературою та інформаційними матеріалами.

У свою чергу, Олександр Володимирович запросив гостя на урочисте відкриття кафедри.

Коментарі

Вгору