У суботу, 14 травня, о 16:00 відбудеться презентація журналу «Пам’ятки України» (№2, 2016) зі статтями та фото учасників конкурсу «Вікі любить пам’ятки» про пам’ятки України, а також про сам конкурс та інші проекти «Вікімедіа Україна».
Про це інформують організатори на сторінці у Facebook.
Запрошуємо на розмову про архітектурну спадщину Криму, про «Замки» Черкащини, про український модерн Євгена Сердюка, про наше дерев’яне зодчество. Також у програмі заходу: обговорення здобутків та перспектив найбільшого фотоконкурсу світу, узаконення «свободи панорами» в Україні, формування бази пам’яток України, стан пам’яткоохоронної справи в Україні.
У презентації, зокрема, візьме участь Сергій Криниця, співавтор статті номеру «Дві долі. «Замками» Черкащини», фотограф, багаторазовий переможець конкурсу; Наталія Тимків, член організаційного комітету конкурсу «Вікі любить пам’ятки», заступниця голови Правління «Вікімедіа Україна».
Довідка: З 2012 року «Вікімедіа Україна» організовує національний етап міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», метою якого є отримати вільні світлини для ілюстрування статей Вікіпедії. За чотири роки конкурсу було завантажено майже 155 тисяч світлин близько 25 тисяч пам’яток із території України.
Україна двічі посідала перше місце в рейтингу країн за кількістю завантажених на Вікісховище світлин. У 2014 році фото Святогірської лаври Костянтина Брижниченка (Краматорськ) було визнане найкращим серед 321 тисячі робіт із усього світу. У результаті роботи організаційних комітетів конкурсу було створено найповніший на сьогодні загальнодоступний список пам’яток історії, культури, архітектури та археології України.
Конкурс мотивував учасників сфотографувати безліч маловідомих, а також таких, що були втрачені незабаром після фіксації, пам'яток. Деякі учасники не тільки займаються фотографуванням, а й досліджують історію пам’яток, займаються пам’яткоохоронною діяльністю і мали можливість розказати про свої розвідки та відкриття на блозі конкурсу, у статтях Вікіпедії, на церемоніях нагородження переможців тощо.
Про титанічну роботу, яку виконували волонтери, організатори, учасники конкурсу і йдеться на сторінках науково-популярного, ілюстрованого видання — «Пам’ятки України», що виходить із 1989 року.
Контакт: press@wikimedia.in.ua
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram