У черкаську галерею прийшла етнографічна весна. «Весна іде» – виставка традиційних головних уборів Середньої Наддніпрянщини, інформує Народ.ua.
Черкаських майстринь Наталю Крамну-Таран, Юлію Рибасюк та киянку Ніну Севастьянову надихнула на створення представлених реконструкцій етнографічна колекція Черкаського обласного краєзнавчого музею.
Голова Черкаської обласної організації Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова зазначила: «Мені дуже давно хотілося, щоб хтось на Черкащині робив справжні віночки. Звичайно, прикро бачити на ярмарках пластикові віночки, які потім десь на загал продаються і використовуються не позитивно. Дуже довго я шукала людину, яка готова була б відновити народний віночок у повному обсязі – від дитячого до дівочого, який вдягає дівчина на сватання, і врешті вже весільного вінка, який потім заміщується хусткою, і жінка далі ходить у хустці».
Для відвідувачів, присутніх на відкритті, авторки виставки провели майстер-клас з виготовленню вінків та традиційному запинанню хусток.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram