Черкаська область з року в рік перевищує середньоукраїнські показники захворюваності на рак. Торік хворих побільшало на 8%.
Про це повідомив під час круглого столу щодо розвитку онкологічної служби області начальник управління охорони здоров'я Черкаської ОДА Михайло Лобас. Як лікувати та діагностувати онкопатьолії краще, обговорили на заході.
Учасники засідання обговорили концепцію розвитку онкології в країні. Нагадаємо, упродовж цього року ще працює програма боротьби з онкологічними захворюваннями, підписана ще за часів Віктора Ющенка. Нову концепцію розвитку онкологічної служби на 2017-2021 наразі експерти обговорюють у регіонах.
Участь у засіданні круглого столу у Черкасах взяли головні спеціалісти управління ОЗ Черкаської ОДА, депутати обласної ради, представники громадських пацієнтських організацій, головний позаштатний онколог МОЗ України, доктор медичних наук Дмитро Осинський, головний лікар обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов, фахівці з районів.
- Для управління охорони здоров'я розвиток онкослужби є одним із пріоритеів і ми вдячні за підтримку ініціатив, ухвалення програм депутатському корпусу та губернатору, - сказав Михайло Лобас. - Хочу сказати, що комплексна програма дозволить якісно покращити надання допомоги онкохворим, тож сподіваємося на її якнайвидше прийняття.
Очільник області Юрій Ткаченко наголосив, що наразі саме час почути про проблеми галузі від найнижчих ланок. Також він сподівається залучити область до системної роботи із грантовими програмами та запроваджувати досвід державно-приватного партнерства у охороні здоров'я.
Заступник голови обласної ради Наталія Кравцова додала, що найболючішими проблемами залишається надання хоспісної допомоги онкохворим та дитяча онкологія. У області проживає 270 родин, де є такі діти.
- На сесії обласної ради вже було виділено 7 млн грн на заміну джерела випромінювання для апарату радіологічної терапії, проте, ми плануємо замінити всі джерела цього року, - додала вона. - Також своїм завданням на наступний рік вважаємо покращити та наблизити діагностично-консультативну допомогу жителям віддалених районів, бо багато людей не можуть вчасно приїхати до Черкас і виявити проблему.
Концепцію цільової державної програми розвитку онкологічної служби презентував Дмитро Осинський.
- Найперше необхідно поділити медицину на три чіткі рівні надання допомоги: первинний, вторинний, третинний, - зауважив він. - Потрібно визначитися, хто має займатися первинною діагностикою. Онкоцентри мають бути третім рівнем і лише лікувати.
Серед основних засад концепції - удосконалення системи виявлення злоякісних новоутворень, потреба у створенні центрів скрінінга, адже найкраща допомога онкохворим - це якісна діагностика.
Крім того, передбачене удосконалення радіологічноі служби, зокрема, її укрупнення з метою економії, а також оптимізація забезпечення ліками для проведення хіміотерапії.
Так, пропонується створити 7 міжрегаональних радіологічних центрів у Черкасах, Львові, Херсоні, Харкові, Дніпропетровську, Ріаному, Києві.
Важливе місце в концепції посідає проблема підготовки професійних кадрів: післядипломна освіта лікарів сімейної медицини, підготовка медсестер онкологічного профілю.
Є потреба в інформатизації онкослужби. Національний канцреєстр в Україні є, але немає мережі між диспансерами, а це і телеконференції, і консультування, і моніторинг кадрів і обладнання.
Осоливе місце в концепції належить науковій роботі та грантам.
Реабілітаційні заходи. У останні роки нічого глобально в цьому напрямку не зроблено: немає ні відділень, ні методики. Хворого потрібно не лише пролікувати. Його треба реабілітувати за програмою.
У концепції увага приділена і організації паліативної допомоги.
За інформацією прес-служби департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram