Цього тижня у черкаських кінотеатрах розпочнуть показ фільму, який варто дивитися без пива та попкорну. «Поводир» - фільм повністю українського виробництва, і він не залишить байдужим жодного глядача. В основі сюжету – реальні події з нашої історії, а в зйомках задіяні більше сотні незрячих людей з усієї України.
Учора, 10 листопада, у Черкасах пройшов допрем’єрний показ фільму. На його представлення до нашого міста приїхала акторка стрічки Ірина Саніна, співавтор сценарію Олександр Ірванець та режисер монтажу Денис Захаров, який, до речі, родом із Черкащини.
У сюжеті фільму – українська історія 30 років. Американський інженер Майкл Шемрок разом з сином Пітером приїздить до Харкова й допомагає розбудовувати соціалізм. Але згодом американця вбивають, а його сина переслідують, бо до хлопця випадково потрапили секретні документи про заплановані в Україні репресії. Пітера рятує сліпий кобзар, який бере хлопця своїм поводирем і нарікає Андрієм. Пізніше хлопець стане свідком знищення сліпих кобзарів.
Режисерував фільм Олесь Санін. А до розробки сценарію долучилися такі відомі письменники як: Олександр Ірванець, Ірен Роздобудько, Пол Волянський.
- Фільм справді непростий, та ще й зважаючи на нинішні складні часи. Якби робили його зараз, то може б вийшли на інше закінчення. А так зйомки фільму тривали у 2012 році, а змонтований він 2013 року. На той час цей фільм став своєрідним мистецьким протестом нашої знімальної групи проти колишнього режиму у державі. Тоді були моменти, коли ми сиділи й думали, чи дасть нам хтось дозвіл на показ цього фільму. Та сьогодні кіноіндустрія мусить робити те, чого не робила досить довгий час, - зазначила після показу Ірина Саніна, яка зіграла одну з двох жіночих ролей у картині.
Іншу жіночу роль зіграла співачка Джамала.
«Поводир» - фільм повністю українського виробництва, за винятком хіба що двох акторів – Джеффа Баррелла, який грає Майкла Шемрока та Антона Святослава Гріна, який грає роль хлопчика-поводиря. Взагалі на роль хлопчика-поводиря пробувалося понад дві тисячі дітей.
- Але нам потрібен був такий собі дивний «інопланетянин», який би непогано говорив англійською і дуже погано українською. Знайти таку дитину було дуже складно. Та за десять днів до початку зйомок ми з’ясовуємо, що актора на роль хлопчика взагалі немає, - пригадує Ірина Саніна.
Пізніше на роль хлопчика-поводиря було обрано Антона Святослава Гріна із Детройту. До речі, до України дитина прилетіла без батьків, здійснивши три пересадки.
- А у Києві його зустріла бабуся, яка живе у Львові. Як з’ясувалося пізніше, Антон – це правнук політв’язня радянських концтаборів Михайла Сороки, - додає пані Ірина.
Варто зазначити ще й те, що у фільмі відсутні будь-які комп’ютерні анімації. А ролі сліпих кобзарів справді виконують незрячі артисти та музиканти.
- Артистами вони стали вже під час зйомок. Насправді це люди різних професій – спортсмени, викладачі, журналісти, - розповідає Ірина Саніна.
Сам фільм також адаптований для перегляду людьми з вадами зору. За допомогою тифлоперекладу незряча людина не тільки чує фільм, а й розуміє, що відбувається на екрані.
«Поводир» триває дві години, але відзнятого матеріалу знімальна група має аж на чотири. Тому кадри, які не потрапили до фільму, будуть використані у телевізійній версії «Поводиря», яку зможемо побачити 2015 року.
Наразі ж вже на днях фільм можна буде переглянути у всіх кінотеатрах країни.
Хотите сделать любимым незабываемый подарок? Gold-sail - более 10 000 ювелирных изделий!
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram