У Черкасах понад 4 мільйона гривень “закопали” в футбольне поле

22 травня 2018, 18:08

 

Будівництво запасного футбольного поля розпочали ще два роки тому, але роботи не завершені і досі. Сьогодні на КП “Центральний стадіон”, на тому місці, де б мало бути поле, повинна була відбутися виїзна нарада за участі представників влади, технагляду та представників підрядника. Підрядник на нараду не з’явився. Так само, як і представник технічого нагляду.

У 2016 році тендер на будівництво запасного поля виграло ПП “Черкаси-Інтерстрой”. Того ж року з державного бюджету було виділено на роботи понад 3 мільйони гривень, з яких було освоєно близько 2.8 мільйонів гривень. Неосвоєні кошти було повернуто до бюджету.

У 2017 році, вже з бюджету міста, було виділено 1.215 мільйона гривень. З них, за документами, було виконано робіт на 800 тисяч гривень. А в 2018 році на завершення робіт, знову таки з бюджету міста, було виділено ще 460 тисяч гривень.

— Коли підрядник завершить роботи мені не відомо. На сьогоднішній день тут мали були бути встановлені трибуни та сітки — їх немає, — говорить заступник міського голови Ігор Коломоєць.

А в результаті замість футбольного поля ми можемо побачити недоглянуту та недбало посіяну траву, не облаштовані не лише трибуни, а й місця, де вони мали б знаходитися, відсутня огорожа, замість якої є лише канава.

— Трава повинна бути чітко вкладена. Не повинно бути ні бур’яну, ні ям. Дивіться, тут футбольне поле, а я провалився в яму, — говорить заступник міського голови Ігор Коломоєць.

Загалом, за кошторисом, вартість робіт мала б скласти 4.5 мільйони гривень. Але вона постійно коригувалася. На сьогодні вона складає 4.45 мільйони гривень.

— Спочатку тут проектувалася зона для метання ядра, наразі від неї відмовилися. Тому сьогодні відбувається коригування кошторисної документації, — говорить заступник директора департаменті освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов.

У цей самий час КП “Центральний стадіон” готове запропонувати своє вирішення ситуації: розбити об’єкт на дві частини, залучити експертів, які дадуть оцінку готовності поля. Якщо поле готове, то взяти на баланс на КП і проводити всі регламенті роботи, які необхідно зробити для футбольного поля.

— Ми створюємо комісію, приймаємо футбольне поле. А далі підряднику залишається лише облаштувати трибуни та огорожу, — запропонував директор КП "Центральний стадіон" Юрій Гончаров.

Заступник міського голови Юрій Ботнар вважає, що місто не повинно працювати з підрядниками, які незадовільно виконують роботи. Він запропонував створити реєстр таких підприємств і не допускати їх до роботи з коштами громади.

— Чому в підприємців таке ставлення до міської влади? Все тому, що у влади немає чіткої політичної волі. Якщо міська влада робить якісь поступки до підрядників, то відповідно і таке ставлення до влади. В той же самий час ми зробимо все, щоб негідні підрядники не мали доступу до коштів громади, — говорить заступник міського голови Юрій Ботнар.

Міський голова також зазначив, що потрібно розбиратися з чиновниками, які допускають таку ситуацію.

— Потрібно повиганяти тих чиновників, які підписували акти. За що вони отримують по 300% премій? Вони мають контролювати всі роботи, — сказав міський голова.

На сьогодні не відомо, коли будуть завершені роботи по облаштуванню поля. Відповідне доручення міський голова надав профільному департаменту. На наступному засіданні виконавчого комітету, який відбудеться в найближчу п’ятницю, підрядник готовий прозвітувати про стан робіт і коли вони будуть завершені.

Вгору