У Черкасах поліція не знає, де знаходиться чверть звільнених за “законом Савченко”

21 жовтня 2016, 21:15

maxresdefault-1

З початку введення в дію так званого «закону Савченко» звільнилися з місць позбавлення волі 96 жителів Черкас. З них лише 22 стали на облік в органи Національної поліції добровільно, місце проживання 52 осіб було встановлено із залученням дільничних інспекторів, ще стосовно 22 осіб проводяться заходи по встановленню їхнього нинішнього місцеперебування.

Про це повідомив заступник начальника відділу превентивної діяльності Черкаського відділу ГУ НП Станіслав Коломієць.

За його словами, проблемою є те, що у чинному законодавстві не передбачено відповідальність за те, що особа після звільнення не стає на профілактичний облік.

- Така відповідальність наявна лише у випадках встановлення адміністративного нагляду, - підкреслив поліцейський.

Як зазначив у коментарі «Про все» начальник відділу превентивної діяльності Олександр Носенко специфікою звільнених за «законом Савченко» є те, що практично всі вони відбували покарання за тяжкі і особливо тяжкі злочини. Це грабежі, розбої, незаконне розповсюдження наркотиків, вбивства.

- До речі, з тих, хто звільнився за цим законом, семеро потрапили за грати повторно. Двоє - за насилля над особою, інші, п’ятеро, за майнові злочини – грабежі і крадіжки, - зауважує він. – Також проблемним є те, що більша частина звільнених черкащан за цим законом хворі на хронічні хвороби – СНІД, туберкульоз, венеричні захворювання.

Для попередження скоєння кримінально-караних діянь та інших правопорушень поліція проводить постійну попереджувально-профілактичну роботу з кримінальним елементом, зокрема і з тими, хто був звільнений за "законом Савченко". Це в цілому дозволяє оздоровити загальну криміногенну осбтановку в місті.

- Так, із серпня і по сьогодні нами спільно з Управлінням превентивної діяльності, військовослужбовцями Нацгвардії, патрульною поліцією проводяться комплексні попереджувально-профілактичні заходи, спрямовані на оздоровлення обстановки в місті, - розповів Олександр Носенко.

Нагадаємо, що 24 грудня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання)» більш відомий широкому загалу як «закон Савченко». Згідно нього один день тримання під вартою зараховується як два дні позбавлення волі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору