У Черкасах Павлик Морозов може повторити долю Енгельса (відео)

04 квітня 2015, 11:23

146370

Топонімічна комісія Черкас хоче переназвати всі вулиці, пов'язані із тоталітарним режимом. Поки на черзі перейменування 21 вулиці. Втім комісія не планує зупинятися на цьому. Про це заявив історик, археолог, член Топонімічної комісії Михайло Сиволап у програмі "Контакт", що на телеканалі "ВІККА".

"Наприклад, у нас досі є вулиця Посташева,одного з провідників Голодомору, провулок Павлика Морозова, який був зразком для наслідування дітей сталінського часу. У нас є чотири провулки Комсомольських. І багато інших вулиць, названих на честь катів, агресорів до нашої держави, такими, як зараз Путін. І які тоді зламали нашу незалежність і вбили мільйони людей, і три покоління наших людей не змогли жити нормально, як люди, які тоді вибороли собі незалежність. Та ж Фінляндія. Думаю, з нашими чорноземами ми жили б краще, а вона зараз одинадцята у світі", – заявив Сиволап.

Також він додав, що перейменовувати вулиці слід було ще 1991-1992 роках, "повертаючись із колоніальної залежності".

"Зараз, коли йде війна, настає очищення. Кожна країна, яка була в колоніальній залежності, колись змінювала назви, дані тоталізатором, – резюмував Сиволап. – За часів радянської влади всі наші вулиці були перейменовані. Знищили всі наші топоніми. В інших країнах їх бережуть, не кидаються ними. Перейменування вкрай рідкісні. Люди користуються тими топонімами, які існують по 500 років. Особливо це видно у великих містах".

За його словами, перейменування мусять бути виваженими.

"Комісія не збирається перейменовувати все одним рипом, як у 1923 році. Треба все робити виважено, щоб ці назви, які повернуться, були на віки. А не так, щоб через 10-20 років нове покоління на свій лад перейменовували", – додав історик.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору