У Черкасах організовують «кольорову» акцію

01 березня 2017, 08:45

Днями у Черкасах оголосили благодійну акцію «Кольорова шкарпетка». Такий захід в Україні проводять для того, щоб ближче познайомитися із «сонячними дітьми» та зрозуміти їхнє життя. Активісти ГО «Сонячні діти Черкащини» організовують «кольорову» акцію у місті уже вдруге, пише "ГромЧе".

До 21 березня, Міжнародного дня людей із синдромом Дауна, будь-яка черкаська установа чи організація може долучитися до благодійної акції «Кольорова шкарпетка». Для цього потрібно запросити до себе «сонячних дітей» та познайомитися з ними ближче.

– У межах акції «Кольорова шкарпетка» протягом березня «сонячні діти» ходитимуть у гості в різні місцеві організації, – розповідає у коментарі «ГромЧе» заступник голови ГО «Сонячні діти Черкащини» Оксана Заболотня. – Так ми б хотіли поширити інформацію про людей із синдромом Дауна, про їхнє життя, світорозуміння. Найголовніше, це розповісти, що «сонячна дитина» народжується у сімей незалежно від їхнього способу життя, шкідливих звичок чи стану здоров’я. Такі випадки просто бувають.

Головний атрибут акції обрали кольорову шкарпетку. Вона, впевнені організатори, привертає більше уваги. На шкарпетку на одязі, сумці або антені автомобіля відреагують багато людей, а на запитання “Що це таке?” треба всього лиш розповісти про синдром Дауна. Долучитися до акції можна також одягнувши незвичним способом шкарпетки, зробити своє фото та розмістити його на власній сторінці або на сторінці в Facebook  «ГО Сонячні діти Черкащини».

Минулого року до благодійної акції «Кольорова шкарпетка» у Черкасах долучилися чимало жителів міста, організацій та підприємств. Серед них були і Черкаська ТЕЦ, обласна телерадіокомпанія «Рось», баскетбольний клуб «Черкаські мавпи», загальноосвітня школа №5 та багато інших.

Додамо, що «сонячних дітей» так називають за їхню доброзичливість, відкритість та наївність. 21 березня оголосили Всесвітнім днем людини із синдромом Дауна. 21-й день третього місяця був обраний, щоб пояснити, що синдром Дауна – це не хвороба, а генетична аномалія, пов’язана з наявністю в клітинах людини додаткової третьої хромосоми у 21-ій парі (21.3).

Народження дитини з цим синдромом не залежить від способу життя батьків, стану їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, статку, освіти, релігійних переконань, національності. Приблизно кожне 700-те немовля в світі має синдром Дауна. Щороку в Україні народжується близько 450 таких дітей (80% з них – у молодих батьків).

Запросити «сонячних дітей» можна за тел. 067 969-01-14 Ольга Руденко, 099 536-18-20 Оксана Заболотня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору