У Черкасах “олігарх” посадив “партію” на короткий повідок (фото)

17 листопада 2015, 17:40
IMG_7665

Фото Про все

Черкаси стали одним з шести міст, де сьогодні збирали підписи під зверненням до Президента України із проханням не зволікати із підписанням Закону про державне фінансування політичних партій (ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції»). За годину активісти зібрали сто підписів містян.

Для того, щоб заохотити містян залишати свої підписи під зверненням, організатори розіграли цілу виставу, залучивши до неї ще й 6-річного мопса на ім'я Натаніель.

IMG_7664

Фото Про все

Пес грав роль залежної від олігарха партії, для цього йому до повідка прикріпили табличку із відповідним написом - "Залежна партія". Роль "Олігарха" дісталася відомому в місті активісту та громадському діячу Сергію Гончару. Натаніеля він водив на короткому повідку.

IMG_7631

Фото Про все

- Так само, як і олігархи тримають на короткому повідку партію, - коментує Сергій Гончар. - Зараз партії мають фінансування від олігархів. І вони потім відпрацьовують ці гроші. Та для того, щоб закони приймалися на користь народу, партії мають бути незалежними. Закон про державне фінасування є, але Президент його чомусь не підписує. Тому такою акцією ми хочемо показати, що люди також підтримують цей закон.

Щоправда, не всі містяни охоче залишали свої підписи під зверненням.

IMG_7670

Фото Про все

- На прохання поставити свій підпис під зверненням люди реагують по-різному. Наприклад, молодь ставиться позитивно, а от людям пенсійного віку доводиться довго роз'яснювати, але вони все-рівно говорять, що це нічого не змінить, - розповідає активіст Сергій Слинько, якому дісталася роль "Незалежної партії".

Безымянный

Містян переконували аргументами, кажучи, що у світі 54 відсотки політичних партій фінансуються за рахунок державних бюджетів. Україна також стала на цей шлях, але останнє слово за Президентом.

- Якщо говорити про нашу область, то на цьогорічних виборах на агітацію партіями лише офіційно було витрачено 8 млн. грн. Тобто партії витрачають гроші, але питання в тому, де та в кого вони їх беруть, - зазначає Слинько.

За задумом "Олігарх" та "Незалежна партія" разом підходили до містян та розказували їм про закон. "Залежну партію" підводили з собою.

Організатори акції розраховували зібрати зо дві сотні підписів. Але чи то вистава черкащанам видалася не надто цікавою, чи містянам не до вподоби сам Закон, але свої підписи під зверненням поставили лише з сотня осіб.

IMG_7645

Фото Про все

Поділитись

Коментарі

Вгору