Учасники проекту «Центр за екологічне майбутнє» БО «Благодійний фонд «Серце нації» провели черговий тематичний семінар на тему: «Внесок та значення екологічного туризму уформуванні екологічної культури спілкування», пише "Вичерпно".
В рамках заходу було обговорено ряд питань, зокрема, що таке екологічний туризм, його внесок та значення для формування екосвідомості та культури спілкування людини з природою .
Спікери семінару розповіли присутнім, що екологічний туризм це порівняно нове поняття і основна причина його виникнення полягає в тому, що досі немає відрегульованих відносин у системі «суспільство-природа», або в туристичній інтерпретації -«туризм-екологія».
«Люди через зміни умов життя у великих містах усе далі відходять від природи. Незмінними супутниками проживання в таких містах є ізольованість людини, почуття самітності, надмірні навантаження на нервову систему, що породжують постійне психологічне напруження і призводять до стресів. Мешканці великих міст усе частіше потерпають на нервові розлади та усякого роду захворювання нервової системи. У них з’являється природне і цілком зрозуміле бажання виїхати на природу, щоб у спілкуванні з нею звільнити свою нервову систему від навантажень, що накопичилися в умовах міського проживання», — зазначила координаторка проекту Анна Семененко.
Перш за все, екологічний туризм з його величезними рекреаційними і пізнавальними можливостями покликаний сформувати суспільну свідомість щодо охорони та раціонального використання природних багатств, донести до людей нагальність і важливість питань захисту навколишнього середовища. У багатьох країнах екологічний туризм стає супутником і невід’ємною частиною всіх видів туризму, інтегрує їх у загальний процес, а завдяки своєму максимально доступному просвітницькому та освітньому потенціалу є чи не єдиним регулятивним та формуючим поведінку важелем для управління урбанізаційними процесами та раціонального природокористування і охорони природи.
«Екологічний туризм дозволяє пом’якшити потрясіння, що завдаються природі бездумним ставленням до неї людини, зберегти куточки незайманої природи і сприяє примноженню природних цінностей не тільки за допомогою екологічної просвіти, але також і за рахунок коштів, що спрямовуються з прибутків від екологічного туризму на вирішення цих завдань»,- додала на останок Анна Семененко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram