Рейдерство чи сплата боргу? На Черкаському державному цукросховищі неспокійно. Десятки невідомих у військовій формі проникли на територію складу і до сих пір не залишили територію. Більше того, зі складу встигли вивезти близько 10 тонн цукру. «Аграрний фонд» заявив про грабіж, а представники людей у камуфляжі називають це сплатою боргу, інформує ЧСН.
Відео представники держустанови «Аграрний фонд» зняли ввечері 19 листопада. На кадрах невідомі захоплюють територію складу. Як стало відомо згодом: люди з охоронної фірми. Їх контролює приватне підприємство «Офір». Його представник Борис Процюк стверджує, фірма має всі дозволи на вивезення цукру. Каже: суд на їхньому боці.Все почалося 5 років тому. Тоді керівництво «Аграрного фонду» уклало з ТОВ «Ольга» біржовий контракт на купівлю-продаж цукру. У контракті сума оплати – понад 17 мільйонів гривень. Але приватна фірма внесла передоплату близько 900 тисяч. І відразу ж взяла кредит на 15 млн доларів в «Актив банку».
«Вищий господарський суд виніс постанову на нашу користь. У Черкасах, Луцьку та Київській області є теж цукор, який ніби належить аграрному фондові. Є рішення суду про те, щоб повернути нам цей цукор. Відбувається так, що нас не допускають до приміщень. Вони використовують свій адмінресурс»,– заявляє Борис Процюк.
Цукор був заставою. Незабаром фірма збанкрутувала, а банк зажадав грошей.Суд віддав державний цукор банку. Потім фінустанова «передала» борг приватній фірмі «Офір». «Аграрний фонд» не заперечує законності рішення.
«Свого часу розроблена схема попереднім керівництвом – гроші взяли і хотіли ще забрати цукор державний. Але у зв’язку із ситуацією вони просто не встигли це зробити», - зазначив в.о. генерального директора Державної спеціалізованої бюджетної установи "Аграрний фонд" Олег Липовий.
Юрист Єгор Сергєєв, показує документи з адресами сховищ фонду, з яких фірма може забирати відсуджений цукор.
«Шість адрес ми насправді маємо. Черкаси ж ніде не фігурують. Ми не відкидаємо того, що виконавець може забрати цукор навіть в тому випадку, якщо його перевозили, і помінялося його місце зберігання. Втім, цукор з перелічених у документі (постанові суду) сховищ сюди не перевозили», – каже Єгор Сергєєв.
На Черкаському складі 30 тисяч тонн цукру, вартість якого більше 300 млн. гривень. Що б його не втратити «Аграрний фонд» написав заяви до черкаської прокуратури і поліції.
«Відгрузка цукру призупинена. І одна, і друга сторони представили документи на даний цукор. Триває перевірка», - повідомив прес-секретар Черкаського облуправління Національної поліції Дмитро Грищенко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram