У Черкасах назріває спортивний скандал. Керівництво Футбольного клубу «Черкаський Дніпро» оголосило про намір перенести проведення домашніх матчів з Центрального стадіону на резервний стадіон у Білозір’ї. Причиною такої гучної заяви, за їхніми словами, стали локальні конфлікти між співробітниками клубу та комунальним підприємством, а також штучні перешкоджання працівників КП «Центральний стадіон» діяльності ФК «Черкаський Дніпро». Ознайомившись зі зверненням футбольного клубу, міська влада Черкас одразу вирішила створити комісію та здійснити перевірку КП „Центральний стадіон”. Натомість працівники підприємства шоковані такими звинуваченнями, адже до цього часу ніяких нарікань від футбольного клубу не було. Тому подібні інсинуації навколо стадіону вони вважають ні чим іншим, як бажанням прибрати з посади директора КП Володимира Ковальова.
Перешкоджали чи просили?
У листі на ім’я міського голови Черкас Анатолія Бондаренка керівництво футбольного клубу поскаржилося, що працівники комунального підприємства „Центральний стадіон” перешкоджають у проведенні планових тренувань команди майстрів, а також звернули увагу на погіршення якості трав’яного покриття футбольного поля, що й змушує їх в черговий раз заявити про перенесення матчів на резервний стадіон.
„Працівники підприємства у квітні 2016 року декілька разів намагалися не допустити команду майстрів «Черкаський Дніпро» на футбольне поле для проведення планових навчально-тренувальних занять, аргументуючи це тим, що клуб невчасно сплачує кошти. Крім того, ми змушені констатувати погіршення якості трав’яного покриття футбольного поля, яке має підвищену кучковість, що негативно впливає на роботу спортсменів з м’ячем, якість проведення тренувань та матчів”, - йдеться у зверненні.
Водночас головний тренер команди майстрів Ігор Столовицький у коментарі «Про все» зазначив, що не має претензій ні до працівників КП, ні до стану поля. За його словами, команді не перешкоджали тренуватися, а кілька разів просили не виходити на поле, щоб не знищити ще молоду траву.
- Наразі стан трав’яного покриття нормальний, поле у нормальному стані, тому у мене ні до кого ніяких претензій немає. Були проблеми на початку сезону, на початку весни, коли поле було ще не зовсім живим, трави було мало, воно було вологим. Було таке, що у нас заплановане тренування, але йшов дощ, і нас просили, щоб ми не виходили на поле, оскільки воно було ще не готове, - говорить Ігор Столовицький.
Підтверджує цей факт і директор КП "Центральний стадіон" Володимир Ковальов.
- Ніяких перешкоджань для тренування команди ми не чинили. Ми дійсно просили команду не виходити на поле, коли йде дощ. Оскільки у квітні ще слабка трава, то, якщо за поганих погодних умов на ній тренуватимуться футболісти, вони просто витопчуть її, і поле буде у плямах, а трава знищиться. Раніше з цим ніколи не виникало проблем. Тренерський склад клубу з розумінням до цього ставився. Аж ось я дізнаюся про такі дивні заяви, - розповідає керівник КП.
Він наголошує, що рекомендації не виходити на стадіон, це не якісь забаганки працівників КП - існують почасові норми навантаження поля. У квітні вони становлять 10 годин, у той же час Центральний стадіон і так дозволяє ФК «Черкаський Дніпро» тренуватися на покритті удвічі більше - понад 20 годин.
- Квітень – ще не сезон, і якщо ми зараз будемо перенавантажувати поле, то воно почне жовкнути і вже наприкінці травня стане повністю жовтим. Тому всі стадіони намагаються проводити на виставкових полях лише передігрові тренування, але ми крім таких тренувань дозволяємо проводити і звичайні, оскільки жаліємо команду і вболіваємо за неї. За що хлопці нам вдячні. Але взагалі команда має три поля (запасне поле на Центральному стадіоні, у Геронимівці та Білозір’ї), де може проводити звичайні тренування. Додаткові тренування на центральному полі лягають на наші плечі, адже потрібно проводити більше агрохімічних процедур з полем, - говорить Володимир Ковальов.
Поки ж керівництво ФК «Черкаський Дніпро» жаліється міському голові на поганий стан футбольного поля, експерти ФФУ позитивно оцінюють його стан.
У ФФУ претензій до черкаського поля немає
- Тиждень тому я був у Черкасах - стан футбольного поля, як і в цілому стан стадіону, можна оцінити на тверду четвірку з п’яти. Це досить гарний результат. Ніяких нарікань у нас не було, - зазначив в коментарі „Про все” керівник служби департаменту з питань стадіонів, безпеки проведення змагань та реалізації спеціальних проектів Федерації футболу України Вадим Гольдін.
Також своє задоволення станом черкаського стадіону минулоріч напередодні гри українців проти збірної Литви висловив і головний тренер української молодіжної збірної з футболу Сергій Ковалець.
А на днях голова комітету ФФУ з етики і чесної гри Ігор Кочетов повідомив, що Центральний стадіон увійшов до четвірки стадіонів на проведення фіналу Кубка України з футболу, поряд зі стадіонами у Харкові, Одесі та Львові.
За словами директора КП Володимира Ковальова, досягти таких показників поля вдається завдяки щорічному проведенню усіх необхідних робіт для покращення трав’яного покриття. Цього року ці заходи навіть посилили.
- Якщо команда піде в прем’єр-лігу, то ми не хочемо підвести. В Україні для команд прем’єр-ліги виставляються найвищі вимоги до футбольних полів. Уже другий рік наш стадіон входить до переліку стадіонів придатних для прем’єр-ліги, що дозволило нам провести шість міжнародних матчів збірної молодіжної команди України. До того ж наше футбольне поле є резервним для проведення Чемпіонату України з футболу.
Закон – один для всіх
У той час, як патрульна поліція веде запеклу боротьбу з черкаськими водіями, які паркують свої автівки у заборонених місцях, ФК «Черкаський Дніпро» все у тому ж листі нарікає, що керівництво стадіону заборонило працівникам клубу і гравцям команди під’їжджати до адмінбудівлі, яка знаходиться у пішохідній зоні. І це при тому, що безкоштовна парковка знаходиться у 10 метрах від адмінприміщення.
- Дійсно були звернення, - коментує закиди Володимир Ковальов. – Проте, наша територія – це пішохідна зона. У 10 метрах від адмінбудівлі облаштовано безкоштовну автостоянку, крім того ми облаштували для працівників ФК службову стоянку. А генеральному директору корпорації Володимиру Лашкулу дозволили під’їздити до самого ганку, через стан здоров’я, що було узгоджено з керівництвом міста. У дні матчів ми пропускаємо автобуси, машини інспекторів, швидку допомогу, куди їм потрібно. Але володарі іномарок все хочуть під’їздити до ганку. На всіх стадіонах у 10-15 метрах є стоянки, де президенти і віце-президенти залишають свої автівки. Навіть наш мер більше до роботи йде, ніж тут відстань від стоянки.
До перевірки – готові
Попри всі звинувачення ФК, керівництво стадіону готове до перевірки підприємства, яку їм пообіцяли владці. Проте запрошують взяти у ній участь громадських активістів та представників ЗМІ.
- Нам навіть це цікаво, нехай приходять і подивляться. Ми будемо раді їх бачити, усе покажемо і розкажемо. Але просимо, аби комісія була компетентною, щоб у ній були представники міської та обласної Федерації футболу – спеціалісти, які обслуговують футбольні матчі вищої ліги по всій країні і навіть за кордоном. Люди, які вміють оцінювати якість поля, а також запрошуємо представників громадськості та ЗМІ, - наголосив директор Центрального стадіону.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram