У Черкасах виникли серйозні проблеми на ПАТ «Азот» ( 4 тис. працівників) та ПАТ «Черкасиобленерго» (3750 працівників). Біди хімічного підприємства протягом останніх років не залишалися поза увагою ( висока ціна основного компонента виробництва – природного газу), але керівництву вдавалося знаходити можливості триматися на плаву – виробляти добрива, виплачувати за черкаськими мірками досить високу заробітну плату, допомагати місту ( палац культури, очисні споруди, тролейбуси), вести соціальний діалог з профспілкою. Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" повідомив голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко.
За словами Петра Шевченка, проблеми ПАТ «Черкасиобленерго» з'явилися зі зміною керівництва, спробах рейдерських захватів підприємства невідомими групами людей. Але в останні місяці рівень соціальної напруги в обох колективах зростав.
- Не зрозуміла протягом 2015-2016 років політика держави відтермінування підвищення пошлин на ввезення мінеральних добрив, в т.ч. з Росії (останній раз до липня 2017 року) призвела до неможливості українським хімікам конкурувати з імпортними дешевшими мінеральними добривами. Підприємства змушені закривати виробництва, з’явилась заборгованість з виплатою заробітної плати, кваліфіковані фахівці звільняються, - повідомляє голова Федерації профспілок.
У березні крім підвищення вартості природного газу раптово знизили його подачу для підприємства, що могло призвести до техногенної аварії.
- Наразі ПАТ «Азот» фінансово не в стані розрахуватися за спожиту електроенергію з енергетиками. Сума боргу значно перевищує суму, необхідну для виплати заробітної плати працівникам ПАТ «Черкасиобленерго», - зазначає Петро Шевченко. - Профспілками проблеми обох підприємств озвучені Уряду – 24.02.2017 року на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, 21.03.2017 року – на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Відповідь одна – це відносини приватних суб’єктів господарювання, які треба вирішувати на місцевому рівні.
За його словами, наразі профспілкові комітети структурних підрозділів ПАТ «Черкасиобленерго» вступили в колективні трудові спори з роботодавцем та готуються до проведення страйків. На «Азоті» кваліфіковані працівники звільняються та працевлаштовуються на хімічних підприємствах Казахстану, Росії, Польщі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram