У Черкасах можуть закрити два поштові відділення

27 лютого 2015, 21:38

8e9acd61065c03e3ee4d983150ee6cd1

Черкаська дирекція «Укрпошти» у зв’язку зі складною економічною ситуацією не в змозі утримувати два поштові відділення.

Про це на сесії Черкаської міської ради заявила директор Черкаської дирекції «Укрпошта» Лариса Руденко, інформують Новини Черкащини.

За її словами, Черкаська дирекція організовує 338 приміщень для розташування об’єктів поштового зв’язку, з них 11 – по місту Черкаси. Лише торік витрати на оренду всіх приміщень склали 250 тис. грн. А враховуючи рівень інфляції, стрімке зростання вартості тарифів на утримання приміщень та здорожчання паливно-мастильних матеріалів дирекція «Укрпошти» змушена вдатися до скорочення кількості своїх відділень. Поки що під загрозою закриття - два відділення поштового зв’язку - №20 (район молокозаводу) і №23 (перехрестя вул. Ільїна-Котовського).

- Всі ці фактори призводять до збитковості дирекції та збільшення нерентабельних відділень поштового зв’язку. Ми категорично проти закриття міських відділень поштового зв’язку, тому ми звертаємось до міської ради розглянути можливість надання нам пільгової оренди, або 1 грн./кв. м або 1 грн. в рік, - зазначила Лариса Руденко.

Позиція депутатів у цьому питанні розділилася: більшість депутатського корпусу готова була надати пільгові умови, однак решта, зокрема фракція «Партії вільних демократів» виступили проти надання преференцій «Укрпошті».

- Сьогодні така ситуація, коли потрібно думати про людей. Якщо ми збережемо ці поштові відділення, це суттєво не вплине на економічну стратегію. Але які ми маємо право відбирати пошту у людей, які нас обирали? На два відділення ми зекономимо 20 тисяч гривень в рік. Хіба це великі кошти для бюджету? Сотні пенсіонерів просять зберегти відділення, і ми маємо їх відстояти, - заявив депутат Черкаської міської ради, керівник фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Тищенко.

Водночас депутат міськради від «Блоку Петра Порошенка» Петро Чернявський переконаний, що у цій ситуації винна влада, яка «кидає людей у злидні», тримаючи державні підприємства, що не можуть ефективно працювати в ринкових умовах.

- Чомусь приватні кур’єрські служби успішно працюють і отримують достойні зарплати. Я вважаю, що потрібно взагалі ліквідувати «Укрпошту», яке неефективне і за рахунок нашої мізерної зарплати тримається на плаву, а самі розкрадають прибутки, які вони мають. Тому те, що ми дамо якісь преференції, тільки продовжить наші муки, - вважає депутат.

Разом з тим, депутат міськради від фракції «Рідне місто» Валентина Душок переконана, що міськрада повинна зробити все, щоб підтримати людей, які користуються послугами пошти.

- Пошта – це своєрідний стратегічний об’єкт, і коли держава ухвалить рішення щодо ліквідації цього підприємства, тоді ми його виконаємо. А поки що в нас є люди, які нас обрали і довірили, щоб ми вирішували їхні проблеми. Зараз складно уявити, як вони будуть добиратися у центр міста, щоб отримати пенсію, - заявила вона.

Депутати із двох спроб так і не змогли проголосувати за надання приміщень в оренду на пільговій основі, тому розглядатимуть це питання вже на наступному засіданні.

Зазначимо, що у Вінниці міська рада прийняла ще в 2011 році рішення про надання під поштові відділення пільгової оренди 1 грн./кв. м., Львів і Запоріжжя надали приміщення в оренду за 1 грн. в рік, а у Хмельницькому приміщення під поштові відділення надали безкоштовно.

Коментарі

Вгору