У Черкасах лишається незрозумілою подальша доля футбольного клубу «Черкаський Дніпро». У міста коштів на утримання клубу немає, а власник «Черкаського Дніпра» фінансуватиме його лише до кінця сезону. Як бути клубу далі – наразі невідомо. Водночас черкаські вболівальники заради збереження улюбленої професійної футбольної команди готові навіть до зміни назви клубу.
Про те, що Черкаси не мають можливості утримувати власний футбольний клуб, оскільки для цього потрібно близько 30 млн. грн, сьогодні під час прес-конференції сказав міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
- Це команда (ФК "Черкаський Дніпро" - ред.) Черкащини, яка представляє область в Першій лізі. Черкаси не можуть самостійно утримувати муніципальний футбольний клуб. Це питання потрібно обговорювати з обласною радою та обласною державною адміністрацією, - зауважив мер. - Ми, як представники міста, можемо виділити якісь один-два мільйони гривень. Але лише після того, як буде позитивне рішення бюджетної комісії та Черкаської міськради.
Водночас черкаські вболівальники заради збереження клубу готові навіть поступитися своїм принципом щодо його назви "Черкаський Дніпро", яку тривалий час наполегливо відстоювали.
- Напередодні ми збиралися й дійшли висновку, що заради збереження футбольної команди не будемо проти, якщо назва клубу буде змінена, наприклад, на «Черкаси», - розповідає вболівальник із 10-річним стажем Роман Надточій. - Клуб має бути збережений будь-якою ціною, тим паче, якщо ми боремося за вихід до Прем’єр-лігу.
Своїми думками щодо подальшого майбутнього «Черкаського Дніпра»у коментарі «Про все» поділився ще один відомий вболівальник "Черкаського Дніпра", народний депутат України Олег Петренко:
- Зазвичай, в європейських країнах футбольні клуби самодостатні і їм вистачає коштів, які вони отримують від телевізійних трансляцій, рекламодавців, продажу квитків. В Україні таких клубів не існує. Тому справді у випадку з «Черкаським Дніпром» потрібно всім збиратися і шукати шляхи виходу, щоб клуб не припинив свого існування. Задіювати спільні зусилля міської, обласної влади, бізнесу. І зберегти свою футбольну команду, яка має власні традиції. Бо всі пам’ятають часи, коли в Черкасах не було професійної команди.
З подібними ситуаціями, коли можуть зникнути професійні футбольні клуби, говорить нардеп, зараз зіштовхуються і в інших містах. Також він зазначає, що нині у відомих бізнесменів вже минула мода на утримання футбольних клубів.
- Зараз професійний футбол знаходиться у жорсткій фінансовій кризі. І рецепту, як його рятувати, поки немає. Бо ж утримування професійних команд – це дуже дорога справа. І навряд у Черкасах люди погодяться, щоб виділяти на футбол мільйони з міського бюджет. Тому, можливо, і по футболу потрібно проводити громадські слухання, чи опитування, - припускає Олег Петренко. – Безперечно, є загроза, що футбольний клуб може зникнути.
Нагадаємо, президент Корпорації «Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання футбольний клуб «Черкаський Дніпро» Володимир Лашкул береться фінансувати клуб лише до кінця сезону, далі - для «Черкаського Дніпра» або ж шукатимуть нових інвесторів, або ж братимуть на міський чи обласний баланс. Вивчити питання щодо подальшої долі клубу має робоча група, яку очолив заступник міського голови Черкас Ігор Коломоєць. Водночас Володимир Лашкул запропонував реформувати структуру Корпорації, створивши муніципальний футбольний клуб «Черкаси».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram