У Черкасах мешканці будинку виступили проти розміщення в їхньому підвалі зубопротезної лабораторії

25 листопада 2016, 22:57

032-710x434

Перенесення з поліклініки Фотоприладу до підвалу будинку №325 по бульв. Шевченка зубопротезної лабораторії викликало неабияке занепокоєння у мешканців цього будинку, які сьогодні зранку зібралися біля 3-го під’їзду, щоб привернути увагу до цього, як на їхню думку, незаконного будівництва, пише Вичерпно.

- Приблизно декілька тижнів тому ми побачила, як на на нашому будинку, біля першого під’їзду почали монтувати величезні кільця під труби на рівні 9,8 та 7 поверхів, а їх усього буде три такі величезні труби. Виявилося, що це міська стоматологічна поліклініка переносить з поліклініки Фотоприладу, де у них зубопротезний цех, у підвал нашого будинку це виробництво, — пояснює власник аптеки на 1-му поверсі цього будинку Олександр Гафіяк.

Його, я і інших жителів будинку, непокоїть, що у проекті, який їм показало керівництво стоматполіклініки, відсутнє погодження екологів, тому вони переживають, що від виробництва зубних протезів можуть бути шкідливі викиди. Щоб переконатися, чи буде шкідливим це виробництво, чи ні, мешканцями будинку були зроблені відповідні запити до екологічної інспекції, проте, за їхніми словами, стоматполіклінка не пішла їм на зустріч і не захотіла чекати офіційних висновків, а продовжила роботи.

- Нас не почули, позавчора вони у третьому під’їзді зірвали замки на дверях, що ведуть на покрівлю. Ми викликали поліцію, вони зафіксували ситуацію. А вчора вони вже зрізали двері, але тем вже вони самі викликали поліцію, — розповідає Олександр Гафіяк.

Це старий будинок, і він вже тріщить по швах від тих, робіт, що здійснюється стоматполіклінікою.

- Я живу в цьому будинку від самого його зведення, а йому вже 37 років, він старий. А вони тут кувалдами лупили, порушуючи каналізацію і водопостачання, не жаліли нічого, — розповідає мешканка квартири Ніна Сокур і показує, що у неї на кухні почала навіть плитка відставати через ці роботи.

А ще, переконані мешканці багатоповерхівки, робота цих витяжок супроводжуватиметься страшним шумом.

- Вони збираються поставити на покрівлі величезні витяжки, які будуть шуміти. Ці всі труби буде «тіліпати» на нашому будинку, а діти нюхатимуть всю цю хімію, — обурюється ще одна мешканка будинку Алла Пономаренко.

До того ж, говорять люди, при роботі з такими небезпечними речовинами, які використовуються при зубопротезуванні, мають бути дотримані певні норми, які, на їхню думку порушені.

Поліклініка спочатку  мала домовитися з мешканцями будинку, а вже потім починати будь-які роботи, переконаний власник квартири Микола Стряхілєв.

Не повинні, а всі дозвільні документи у них є, запевняє головний лікар Черкаської міської стоматологічної поліклініки Ірина Щепачова:

«Ми всі з вами є співвласниками: стіни, покрівля, підвал належать всім. Тому, коли постало питання проведення цих мереж, ми запитали, яку і у кого дозвільну документацію ми повинні отримати. Нам сказали, що ми повинні отримати в дозвільному центрі документ на дозвіл робіт, коли буде проведена експертиза проекту. Після експертизи ми отримали дозвіл. Далі, щоб не порушити стіни, щоб це було безпечно, ми повинні були отримати погодження у СУБа. Далі ми запитали у юриста, чи повинні ми отримати ваш дозвіл, тобто кожного мешканця будинку. На що нам відповіли, якщо це ОСББ, то потрібно отримати їхній дозвіл, а якщо ні — то це власність міста, тому кожного з вас ми і не запитали. Але коли виникла проблема, ми зустрілися з вами і все розповіли і показали всю документацію».

Більше того, головний лікар переконує, що це не цех, а невеличка лабораторія, у роботі якої не будуть використовуватися такі небезпечні речовини, як амальгама.

Проте мешканці не погодилися з цими доводами і відзначили, що згідно проекту у них буде там ще й пральня, що суперечить нормам ДБН, адже вона повинна розташовуватися в окремому комунальному приміщенні. Окрім того, немає погодження від пожежників та екологів, а їхні підписи обов’язкові, вважають люди, перед тим як нести проект на погодження до головного архітектора міста.

- Санітарні норми повинні бути виконанні перед введенням в експлуатацію, — відповів заступник головного лікаря по медичній частині Кирило Мінаєв та додає, а на прання спецодягу у них укладений договір з іншою фірмою.

Проте мешканці будинку настільки емоційно почали реагувати на пояснення головного лікаря і його заступника, що почали навіть викрикувати, що «тут буде другий Чорнобиль», або ж у них » під носом побудують крематорій».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору