Плати або виходь - у Черкасах кондуктор вигнала з маршрутки 11-річну дитину з багатодітної родини. Мовляв, пільговиків такої категорії у їхньому автобусі безкоштовно не возять. Тож дівчині довелося шлях додому долати пішки. І таких випадків в обласному центрі чимало, інформує "ЧСН".
Черкащанка Ольга обурена, каже, її доньку незаконно вигнали з маршрутки. Жінка багатодітна мама, розповідає, що у кожної дитини є відповідний паспорт, що підтверджує пільгову категорію, тож не розуміє чому вони мають сплачувати за проїзд.
Генеральний директор підприємства АТП 17127, яке обслуговує згаданий маршрут, Олена Куниця, каже справді їхні автобуси не поширюють пільги на таку категорію. Позбавити безкоштовного проїзду дітей з багатодітних родин, всупереч вимогам законодавства, вирішили самі. Пояснюють –компенсацію за перевезення пільговиків з міського бюджету не отримують вже 4 роки. Стверджують, підприємство працює збитково, щомісяця втрачаючи до 60 тис грн.
Це адміністративне правопорушення, яке тягне за собою штраф, пояснює, юрист Олексій Чубин. Жодний перевізник не має права на свій розсуд видаляти з переліку пільговиків будь-яку категорію. А якщо підприємство не отримує компенсацію, то радить писати судовий позов на міську владу.
Компенсація перевізникам буде і вже в цьому році, каже заступник директора департаменту соціальної політики черкаської міської ради Юлія Ніконенко. Те, що перевізники усі ці 4 роки не отримували компенсації винна держава, яка не дофінансовувала місцеві бюджети. Проте на початку 2017 змінився бюджетний кодекс. Тож відтепер відповідно до 91 статті передбачено, що перевезення пільгових категорій громадян має здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів.
Аби забезпечити безкоштовний проїзд пільговикам усіх категорій визначених законодавством, міський бюджет має компенсувати перевізникам Черкас 93 мільйони гривень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram