У Черкасах відбулися громадські слухання щодо публічного бюджету, боротьби з корупцією та транспортної реформи. У слуханнях взяли участь близько тисячі мешканців міста. Виділене владою приміщення для проведення слухань не змогло вмістити всіх бажаючих, інформують "Подробности".
У Черкасах відбулися громадські слухання щодо публічного бюджету, боротьби із корупцією та транспортної реформи. У слуханнях взяло участь біля 1000 мешканців міста. Виділене владою приміщення для проведення слухань не змогло вмістити усіх бажаючих.
За 3,5 години роботи cлухань мешканці Черкас висловили своє критичне ставлення до дій місцевої влади щодо провалу транспортної реформи, непублічності та непрозорості бюджетних процесів, розгулу корупції. Головним ініціатором проведення Громадських слухань була Громадська Рада Черкас, яку очолює Валентина Жуковська
- Нас вразило наскільки міська влада боїться своїх громадян. Це той класичний приклад, коли можна цитувати – занадто далекі вони від народу. Чиновники все робили, щоби не зустрічатися із людьми, не відповідати на їх запитання. Проте ситуація у місті настільки важка, що далі терпіти було вже не можливо. Людей обурює той факт, що їхні кошти із бюджету нещадно розкрадаються. Першочергові проблеми не вирішуються. І як приклад – ситуація із зникненням із бюджету розвитку 30 мільйонів гривень на придбання тролейбусів. Люди вимагають від депутатів, третина з яких працевлаштована одночасно у виконкомі та комунальних підприємствах, обрати, хто вони – депутати чи чиновники. Саме про це і ішлося у підсумковій резолюції. Громадяни втомилися від того, що купка політиків вирішує за них долю міста, перекладаючи гроші із бюджету до власних кишень.
Натомість депутати з місцевої більшості та чиновники, які брали участь у слуханнях, наполягали, що можливість поєднання депутатського мандату та посад у виконавчих органах передбачено законодавством. У той же час, жоден із депутатів та чиновників так і не зміг відповісти на запитання, коли будуть закуплені нові тролейбуси, гроші на які були передбачені у бюджеті ще у 2012 році. Також з боку депутатів лунала низка звинувачення на адресу бюджетоутворюючого підприємства міста Черкаського АЗОТу, щодо намагання контролю за діями влади.
У проголосованій підсумковій резолюції Громадських слухань було визначено 3 основні пункти: зобов’язати владу на найближчі сесії міської ради внести правки до Статуту територіальної громади щодо неможливості поєднання повноважень депутата міської ради та чиновника, щодо необхідності проведення публічних бюджетних слухань до їх голосування депутатами, щодо визначення плану та прискорення транспортної реформи у місті.
Проведення громадських слухань було ініційовано громадськими організаціями, які зібрали більше 10% підписів мешканців міста (26 тисяч).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram