У Черкасах харчування дітей у садочках під загрозою, – Волошин

26 січня 2018, 09:19

Черкаські дошкільнята можуть лишитися без харчування. Усе через те, що міське управління Держказначейслужби України відмовляється реєструвати відповідні угоди. Про це 25 січня під час брифінгу повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин.

За його словами, нині в Черкасах працює 54 дошкільні навчальні заклади. Їх відвідує 11 243 дітей.

– 30 травня 2017 року департамент економіки та розвитку, департамент освіти та гуманітарної політики та підприємство «Каштан-плюс» уклали договір про постачання продуктів харчування вартістю 42 мільйони гривень. У минулому році за ним ми використали понад 19,6 мільйонів, – розповів Ігор Волошин. – Цього року ми підготували додаткову угоду на 22,3 мільйони гривень для того, щоб продовжити поставку продуктів у дитячі садочки. Її потрібно зареєструвати у казначейській службі.

Утім, як зазначає посадовець, органи казначейства не реєструють її, а офіційної відповіді з обґрунтованою в правовому полі відмовою їм не надають. Упродовж тижня тривали перемовини стосовно цієї ситуації.

На думку голови бюджетної комісії, депутата Юрія Тренкіна, жодних юридичних підстав для відмови в реєстрації цього договору в казначейства немає.

– На початку року в місті була проблема з ухваленням бюджету, тож ми не могли здійснювати оплату послуги. Тоді ми звернулися до основних постачальників з проханням не припиняти постачання продуктів харчування. Усі без винятку підприємці пішли нам на поступки й виконували свої зобов’язання безоплатно, – говорить він. – А тепер казначейство «не пропускає» ці договори. Жодної аргументації, норми закону, яку б вони порушили, назвати не можуть.

За його словами, в управлінні Державної казначейської служби України в Черкасах радять вирішувати проблему з оплатою послуг за харчування в судовому порядку. Проте на це потрібно чимало часу.

– Ситуація загрозлива, постачальники продуктів уже починають відмовлятися працювати в борг, – каже він. – Кошти на рахунках міської ради є і їх цілком достатньо, щоб заплатити кредитні зобов’язання. Це геноцид із боку казначейської служби.

Натомість директор ТОВ «Каштан-плюс» Галина Олексенко зазначає, що на сьогодні їй заборгували 3 мільйони 200 тисяч гривень. Харчуванням дітей у садочках підприємство займається вже понад 16 років.

– Дітей потрібно годувати в будь-якій ситуації, – говорить жінка та додає, що всім постачальникам надавала гарантійні листи. – Ще 4-5 днів я попрацюю і все. Ті продукти, які є на складі, ще зможу постачати в борг, але такі, які швидко псуються (для прикладу, м’ясо, молоко, хліб) – ні.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин та голова бюджетної комісії Юрій Тренкін просять  міське управління Держказначейслужби України надати офіційні роз’яснення щодо можливих шляхів вирішення цієї ситуації. Також планують звернутися до Прем’єр-Міністра України.

За повідомленням прес-служби Черкаської міськради.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору