За подорожчанням оренди квартир у Черкасах не встигають зростати заробітні плати. Доки ріелтори фіксують на ринку нерухомості зростання вартості "квадратних метрів", черкасці жаліються: мовляв, заробітку на житло та комунальні послуги нині ледь вистачає. Подробиці ситуації на ринку нерухомості дізнавався сайт vikka.ua.
Черкащанка Вікторія вже два місяці шукає однокімнатну квартиру в Черкасах. Проблема в тому, що хороші швидко розбирають, а їх не так і багато. Більшість оголошень в інтернеті недійсні: квартиру або вже забрали, або це пастка, щоб зв’язатися з ріелтором і заплатити йому відсоток.
- Спочатку шукала житло за ціною, але найдешевші квартири розташовані у віддалених районах, звідки незручно їздити на роботу. Потім вже дивилася квартири за місцем розташування, але дешеві варіанти були не зовсім придатні для життя: то ліжка немає, то пральної машинки, то геть кімната пуста. Тимчасово погодилася на квартиру із середньою вартістю оренди – 3300 грн без комунальних послуг. Звісно, самої зарплати не вистачатиме, тому шукаю підробіток, – говорить вона.
Експерти з нерухомості кажуть: ціна за оренду квартири залежить від району, типу будинку, стану квартири та її наповнення. Наразі ціни на однокімнатну квартиру стартують від двох тисяч гривень на місяць, а на трикімнатну від трьох-чотирьох, не рахуючи комунальні послуги.
За словами ріелтора Павла Шевченка, район відіграє значну роль. Двокімнатна квартира у панельному будинку на площі 700-річчя буде дорожчою, аніж аналогічна квартира в районі газороздатки. Це залежить від зручності розташування, транспортного сполучення, наближеності до навчальних та медичних закладів, магазинів тощо.
- Найдешевші квартири у віддалених від центру районах. Це мікрорайон "Д", Хімселище, район "Шкільної", газороздатки. Відносно недорогий район залізничного вокзалу", – говорить він. – Ці райони дешевші також через те, що тут старі 5-поверхові будинки, а от, наприклад Південно-Західний насичений відносно новими 9-поверхівками, тому і ціни відповідні.
Представник агентства нерухомості Олена Лузан говорить: визначити середню вартість квартири неможливо, адже кожна квартира має оцінюватися індивідуально, враховуючи всі фактори. Зокрема це якість ремонту, стан меблів, наявність побутової техніки.
- Найдорожчі квартири наразі у центрі, на Митниці та в районі площі 700-річчя. За останні три роки збільшення ціни за оренду незначне, порівнюючи з інфляцією та курсом долара, - говорить експерт.
Так, вартість оренди укомплектованої однокімнатної квартири в мікрорайоні "Д" стартує від півтори до двох тисяч гривень, на Хімселищі, "Зеленій" та в районі залізничного вокзалу – від двох тисяч.
Райони "Сєдова" та площі 700-річчя вже дорожчі, там можна знайти квартиру від двох з половиною тисяч гривень, а в центрі та на Митниці ціни на укомплектовані квартири стартують від трьох тисяч на місяць.
При цьому вказані суми не враховують вартості комунальних послуг. Якщо у господаря квартири немає субсидії, будьте готові викласти щонайменше півтори тисячі гривень додатково по лічильниках у зимовий період. У літній комуналка потягне приблизно удвічі менше: усе залежить від цін на опалення. Дешевше наразі не знайти. Навіть ціни на кімнати в гуртожитку обійдуться не менше, ніж півтори тисячі.
Ріелтори називають ціноріст на житло парадоксом. Мовляв, враховуючи кількість новобудов у місті, продаж і оренда квартир мають якщо не дешевшати, то точно не дорожчати. До того ж значно виросли тарифи на комунальні послуги.
- Раніше вартість нерухомості залежала від курсу долара. Середня ціна однокімнатної квартири коштувала в межах 100-150 доларів. Наразі ж попит на квартири лише зростає. Дуже багато людей переїжджає із сіл та маленьких містечок до Черкас. Також студенти надають перевагу квартирам, аніж гуртожиткам, – розповідає Павло Шевченко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram