У Черкасах - майже рекордна кількість першокласників. Дітям доводиться просто тулитися один до одного в кабінетах. Затісні класи подекуди не відповідають навіть санітарним нормам. Складно і дітям, і вчителям. Проте в міськраді кажуть, що все в нормі, інформують Подробности.
В учнів Світлани Іванівни - урок фізкультури. Тож вчителька має 45 хвилин, аби перепочити. Цього року в неї - 35 першачків.
"Ну знаєте, є трохи часу відпочити. От зараз розклею піду все по шафах і відпочину", - каже вчитель початкових класів черкаської школи №17 Світлана Силантьєва.
17 школа Черкас завжди була рейтинговою. Учнів тут ніколи не бракувало. Але цьогоріч замість запланованих шести перших класів, тут змушені були організувати сім переповнених. Додаткові кабінети для найменших - відкрили в сусідньому дитячому дитсадку.
Юлія задоволена, що її син Данилко навчається у одній з найкращих шкіл. Проте велика кількість дітей у класі її засмучує. Мати каже: така ситуація майже в усіх черкаських школах.
"Це – першокласники, у них ні уваги ще немає, вони не розуміють, що таке школа як така, для отримання знань, я так думаю, треба десь 25 - 27 осіб в класі. Це оптимально", - каже мати першокласника Юлія Гусак.
Цього навчального року в черкаських школах першокласників майже на двісті більше, аніж торік. Здавалося б, треба радіти демографічному росту. Але старі шкільні класи, за санітарними нормами, не розраховані на таку кількість дітей. А для першачків має бути навіть окрема кімната для відпочинку.
"Я б рекомендував в будь-якому випадку і багато викладачів про це знають, що для дітей треба робити розминочні хвилинки", - каже нейрохірург Олександр Медюлянов.
У міському департаменті освіти - своя арифметика. Мовляв, за середньостатистичними показниками, завантаженість перших класів у Черкасах відповідає нормам - 28 учнів на клас. Та й першачків планували цього року вдвічі більше, ніж прийшло.
"Великого зростання кількості першачків на наступний рік не передбачається. Але знову ж таки, міграційні процеси, переселенці. Тут можливі нюанси", - каже директор департаменту освіти та гуманітарної політики черкаської міськради Марина Бакланова.
У департаменті запевняють, що нюанси врахували. У разі потреби відкриють додаткові класи в дитсадках. А от про розширення шкіл годі й мріяти. З першого січня Державного фінансування вистачатиме лише на зарплату вчителів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram