У Черкасах чоловік тероризує колишню дружину і сина (відео)

28 грудня 2014, 10:26

Погрози, побиття, вибиті двері та навіть викрадення дитини. Так родина Куценків живе вже вісім місяців. Усе – через колишнього чоловіка. Він ніяк не змириться із розлученням. Повернутися в сім’ю намагається усіма можливими методами. Та всі вони тягнуть на кримінал. У міліції цю справу вже взяли на олівець, інформує vikka.ua.

Цей замок уже третій за ліком. Через постріляні вікна на балконі постійно свище вітер. Так родина Куценків живе вже кілька місяців. Після розлучення жінці почали надходити погрози на телефон від колишнього чоловіка. Потому, каже, він взявся до більш радикальних методів.

Вікторія Куценко, жителька м. Черкаси: "Страх і за своє життя, і за життя дитини, і за життя близьких. Просто страх. Бо я не знаю, що буде. Ось він зараз три дні вже, як не вибиває двері. Три дні все більш-менш спокійно: він не пише ні страшних СМСок, ні погроз, нічого. Але мені робиться зараз ще страшніше, тому що я не знаю, чого чекати".

Колишній чоловік Вікторії безробітний. Аби розрахуватися зі своїми боргами, вимагав у неї авто. За відмову помстився – і викрав дитину. Другокласник Нікіта вже з місяць не ходить до школи. Бо боїться.

Нікіта Куценко, син: "Боїмося, що він мене знов викраде. – Тобі страшно з батьком, коли ви з ним разом? (киває головою)".

Спроби вирішити конфлікт розмовами закінчилися розбоєм. Напередодні Вікторія потрапила до лікарні зі струсом мозку. Опісля чоловік при зустрічі погрожував пневматичним пістолетом. На вулицю жінка тепер виходить лише в супроводі сусідів.

Інна Бикова, сусідка: "Як вони сиділи десять днів закриті, ми носили їм їжу, аптечні матеріали, до бабусі лікар приходив. І це виходить: люди сидять, а ми носимо й через двері передаємо продукти. І потім, як ми вже вийшли й почали виходити на роботу, почав погрожувати. Бо ми ж підтримуємо цю родину. І нам також страшно просто жити".

Сусідка Наталія колишнього чоловіка Вікторії знає вже кілька років. Вони разом ходили на карате. Каже: агресію чоловік не проявляв навіть до бойових суперників.

Наталія Пременко, сусідка: "Ми навіть не очікували, що він може бути таким. І коли ми приходили, намагалися з ним спілкуватися, запитували "Що трапилося?", "чому ти таке робиш?" – він до толку відповісти на це не міг, відповідав лише агресією. Навіть коли приходила міліція, наш  дільничний. Ми піднімалися. Він спокійно вибивав двері. Дільничний просто спостерігав".

Правоохоронці ж кажуть: цю справу вже давно взяли на олівець. Щоправда, за скоєні Куценком правопорушення, додають, обмеження волі зазвичай не світить. Та прогнозують, що суд обмежить доступ до родини.

Василь Іржавський, в.о. начальника Соснівського РВ УМВС: "Відносно громадянина порушено кримінальне провадження за ст. 125 "нанесення легких тілесних ушкоджень". Також неодноразово складали протокол за насильство в сім’ї" за 173 статтею Адміністративного кодексу. На сьогоднішній день, можливо навіть сьогодні, слідчий оголосить йому підозру у скоєнні цього злочину і справу направлять в суд".

Правознавці пояснюють: цю ситуацію розглядати складно через недосконалість законодавства. Бо ж воно не передбачає такого складу злочину, як "домашнє насилля". Тому позиватися варто за окремими правопорушеннями, як-то "нанесення тілесних ушкоджень" чи "погроза вбивством".

Микола Кудрявцев, адвокат: "Є лише механізм внесення спеціального припису для запобігання домашнього насильства. Це робиться дільничним. Свого часу було прийнято закон відповідний. Але настільки він дієвий важко судити, адже фактично він не містить серйозних санкцій за його невиконання. І, на жаль, таких інструментів, як судова заборона наближатися та вчиняти якісь дії, за порушення якої ".

Тим часом Куценки разом із сусідами написали листа Міністру МВС Арсену Авакову. Родина сподівається, що малий Нікіта врешті зможе спокійно ходити до школи.

Поділитись

Коментарі

Вгору