У Черкасах бракує інженерів з обслуговування ліфтів

05 червня 2018, 07:32

На Черкащині сьогодні критична ситуація на ринку кадрового забезпечення галузі економіки області. Про це на селекторній нараді повідомив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, повідомляє Прочерк.

– Якісна професійна освіта можлива за умови коли є сучасне обладнання, інноваційні технології та кваліфікований майстер. Тривалий час цей баланс не дотримувався. Та наразі ми отримали можливість спрямувати значний фінансовий ресурс на впровадження сучасних технологій, модернізацію матеріально-технічної бази тощо завдяки урядовим програмам. Ми визначили, що основними напрямками для розвитку нині є такі галузі: аграрна, будівельна, робітнича (такі професії як електрозварювальник тощо) дорожня, – зазначив Юрій Ткаченко.

 

Разом з тим, черкаським закладам профтехосвіти бракує фінансування. Про це сказав заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

– Про розвиток, як от ремонтні роботи, капіталовкладення для купівлі обладнання говорити не можемо. Бо великі суми йдуть на утримання. І заклади залишаються не нашими, а державними. Якби заклади були в комунальній власності, тоді була б інша справа. Хоч я особисто наголошував, що на цю галузь слід виділяти субвенцію, – зазначив Ігор Волошин.

Він також наголосив, що проблема і у відтоку кадрів, бо після навчання випускники їдуть насамперед за кордон.

Однією з найнеобхідніших професій в місті Волошин назвав професію ліфтера.

– Не можемо запустити повноцінно цю спеціальність. Спілкувалися з керівниками училищ. Потреба є, бо наймолодший ліфтер в місті, мають, має 50 років. Але найдорожче це придбання обладнання для навчання. Тут треба сотні тисяч гривень. однак це актуально зважаючи і на крадіжки в місті і на старіння обладнання, – сказав Ігор Волошин.

Олександр сказав:

В Черкасах бракує плиточників, газозварників, механіків, трактористів… і професійних футболістів. Допригались? Тепер шукайте їх у Польщі. И верните Витю, будет больше толку.)))

Володимир сказав:

Сепару Олександру : Віті треба вийти…

Вгору