В школу по-новому. З першого вересня першокласники підуть вчитися - за територіальним принципом - по місцю проживання. Зміниться і сама система навчання. У Черкасах вчителі та батьки - виступили проти нововведень, розповідають "Подробиці".
Уроки англійської у п'ятикласників першої міської гімназії, на відміну від звичайної школи, чотири рази в тиждень. Тут практикують поглиблене вивчення іноземних мов за новітніми технологіями. П'ятикласниця Марія англійська вже знає на розмовному рівні, але зупинятися на цьому не збирається.
- Я вже вивчаю німецьку мову та китайську мову. Ще хочу вивчати по суботам іспанську мову, - розповідає учениця Черкаської гімназії №1 Марія Починок.
Від звичайних шкіл ця гімназія відрізняється не тільки поглибленим вивченням іноземних мов, а й методами. Перед зарахуванням діти проходять суворий конкурс - іноді по 4-5 осіб на місце.
- Для того щоб прийти до нас вони повинні вже знати, щоб була співбесіда. Вони мали знати якусь базу, з нуля в нас не було, вони вже читали, - говорить вчитель англійської мови Черкаської гімназії №1 Юлія Паїс.
Але з 1 вересня гімназія стане звичайною школою - так прописано в освітній реформі. Дітей будуть набирати не за знаннями, а за місцем проживання. В округ першої гімназії потрапляє частина центрального району Черкас. Директор у розпачі, заклад розрахований на 670 учнів, а бажаючих - в кілька разів більше. Деякі батьки майбутніх першокласників правдами і неправдами прописуються в центрі, аби діти вчилися тут.
- Нам оптимально два класи, а нам пропонують зараз - наберіть три - чотири , три-чотири це будуть в нас…практично через рік ми перейдемо у другу зміну, - стурбований директор Черкаської гімназії №1 Сергій Саєнко.
Реформою обурені і батьки нинішніх учнів. Кажуть, нововведення вдарять і по навчальній програмі - вона стане однаковою для всіх шкіл. Вони впевнені, з першого вересня про поглиблене вивчення іноземних мов дітям можна буде забути.
- Ми не проти реформ, ми проти того, щоб нам нав'язували якусь іншу думку ніж ту, яку маємо ми. Ми хочемо зберегти гімназію, хочемо зберегти вивчення іноземних мов, - кажуть батьки учнів.
У Черкаському управлінні освіти заспокоюють. Реформа буде впроваджуватись поступово - нинішні учні навчатимуться за старою програмою, а ось першокласники вже за уніфікованою. Та й гімназія залишиться.
- Будуть школи 1-2 рівня. Це буде початкова школа - це 1-4 клас, потім з 5 по 9 клас - це всі школи будуть гімназіями - це абсолютно всі школи України і 10-11-12 клас - це всі школи України будуть ліцеями, - говорить начальник Управління освіти Черкаського міськвиконкому Євген Степко.
Але батьки учнів першої гімназії вже збирають підписи під зверненням до міської влади, щоб депутати на місцевому рівні хоча б урізали гімназії округ, з якого повинні набирати першокласників.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram