Зелені насадження, що поблизу повітряних ліній електропередачі — це загроза надійному енергопостачанню. Про це вкотре наголошують у прес-службі ПАТ “Черкасиобленерго” та розповідають про конкретні кроки, як відводять цю загрозу, пише "Черкаський край".
Зникла електрика? Винні... дерева
Падіння дерев та гілок на електромережі може призвести до знеструмлення житлових будинків, лікарень, шкіл, дитсадків та інших об’єктів. На Київщині позаторік внаслідок аварійних відключень електрики протягом двох тижнів люди були позбавлені світла, опалення та водопостачання.
Для Черкащиниини загроза виникнення ситуації за цим сценарієм актуальна. Тому керівництво енергопостачальної компанії намагається діяти на упередження. Енергетики проводять масштабну роботу з розчищення електромереж від зелених насаджень. Адже саме небезпечне гілля є причиною 80% усіх знеструмлень в області.
За ініціативою технічного директора ПАТ “Черкасиобленерго” Анатолія Гончаренка був налагоджений діалог енергетиків з органами місцевого самоврядування, а саме: спільно з районами електричних мереж складені графіки розчищення ліній електропередачі та досягнута домовленість про надання допомоги під час виконання робіт.
В Черкасах персонал міських електричних мереж налагодив ефективну роботу з обрізки гілок та видалення сухостоїв, що на небезпечній відстані від ліній електропередачі. Про відключення мережі на цей період заздалегідь інформують сайт міськвиконкому.
За даними міських комунальників, 2,5 тисячі дерев у Черкасах – в аварійному стані. На їх вирубку потрібно щонайменше чотири мільйони гривень. Цьогоріч через брак фінансування вдасться знешкодити лише половину небезпечних насаджень.
Чи все по закону?
Одна з найбільш гострих — правова складова цієї проблеми. В місті Черкаси, районних центрах діє посилений контроль з боку природоохоронних органів. При виконанні вирубки та обрізки гілок дерев необхідно прискіпливо дотримуватись вимог екологічних норм. На практиці ж витримати всі вимоги нормативних актів непросто. Для вирубки навіть одного дерева, що росте в охоронній зоні повітряних ліній, необхідно оформити в місцевих органах влади “порубочні білети”. А якщо дерево відноситься до особливо цінної породи чи знаходиться під охороною держави, зрізати його взагалі не можна. Енергетики зважають на ці правові норми.
Є відповідні вимоги й до обрізки гілок дерев. Так, у відповідності до екологічних норм розділяють три види обрізки: формувальна, санітарна, омоложувальна. При розчистці трас повітряних ліній здійснюють, як правило, односторонню обрізку дерев. Вона не відноситься до жодного з видів і природоохоронні органи трактують таку обрізку не інакше як пошкодження дерев. А ще виконання робіт по обрізці дерев обмежується рамками часу – обрізання дерев більшості порід проводять ранньої весни, до початку руху соку, а на березах та тополях гілки обрізають після того, як з’являться листки.
За словами енергетиків, робота з упорядкування зелених насаджень вже приносить відчутні результати — адже вдається забезпечити споживачів надійним та якісним енергоживленням.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram