Сергій Воронов, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради у сьогоднішньому онлайн-прийомі громадян розповів, що через епідемію коронавірусу в Україні багато процесів зазнають зміни, у тому числі й навчання черкаських школярів.
Під час онлайн-прийому посадовець відповідав на питання, які надсилали батьки школярів і актив напередодні прямого ефіру.
Чи будуть канікули?
- Весняних канікул у школярів із 23-го березня по 27 не буде, бо канікулярний час припадає саме на карантинний період. Оскільки вчителям і так потрібно "втиснутись" у щільні строки, аби встигнути надолужити проблему, то дистанційне навчання у ці дні не припинятимуть, - прокоментував Сергій Воронов.
Стосовно літніх канікулів директор Департаменту освіти не може нічого стверджувати, однак зазначив, що школярі, скоріш за все, підуть "відпочивати" влітку у терміни, які визначали на початку навчального року. Однак наголошує: все може змінитися.
Що буде з датою проведення ЗНО та зі строками подання документів до ВНЗ?
- Пробне ЗНО уже змістили на місяць пізніше, але, думаю, карантин 3-го квітня не закінчиться. Цілком імовірно, що період затягнеться, через що буде змінений навчальний рік учнів. Якщо це станеться, то зміняться строки зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії, - зазначив головний освітянин під час онлайн-прийому.
Що робити дітям, які під час карантину не мають змоги навчатися дистанційно?
Посадовець нагадав батькам, що під час карантинного періоду дистанційне навчання - це свого роду самоосвіта. Тому великі повноваження покладають саме на них, оскільки своїм дітям повинні допомогти як мінімум ресурсами.
Якщо ж діти перебувають у дідусів чи бабусів, у селі, де не можуть дистанційно навчатися, то у випадку пропуску теми вчителі допоможуть надолужити програму.
Чи зобов'язані вчителі у карантинний період перебувати у приміщенні навчального закладу?
- Черкаським учителям не обов'язково знаходитися у школі під час карантину. Перехід на повністю дистанційне навчання може забезпечити учитель із дому, - прокоментував він ситуацію.
Сергій Воронов зазначив, що технічний персонал так само не зобов'язаний щодня знаходитись у стінах школи - Департамент освіти та гуманітарної науки радить виконувати роботу за необхідністю.
Чи контролюватимуть упровадження вчителями дистанційного навчання державні структури?
Головний освітянин Черкас зазначає, що у школах досить широка автономія для того, щоб адміністрація навчальних закладів самостійно контролювала цей метод освіти. Учителі можуть використовувати будь-які зручні собі, дітям і батькам платформи.
Окремо контролювати дотримання дистанційного навчання державні структури не будуть, однак час від час Департамент освіти цікавиться результатами й методами викладання.
- Ми наполегливо рекомендуємо дати можливість гнучкої роботи вчителям у школах. Зараз склалася така ситуація, що дистанційне навчання вони упроваджують на зручних платформах - у месенджерах, на музичних платформах чи в соціальних мережах, - зазначив директор департаменту освіти.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram