Австрійський рояль другої половини 19 століття - новий експонат Черкаського обласного краєзнавчого музею, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".
Зі слів заступника директора закладу Тетяни Григоренко, інструмент 38 років зберігався у фондах музею. Передали його розібраним. Рояль реставрували і тепер його можна побачити в експозиції музею.
Над відтворенням зовнішнього вигляду цього роялю Заслужений художник України Віктор Крючков працював декілька місяців. Найважче, каже реставратор, було усунути тріщини й сколи деревини.
- Припустимо, що тут був вибитий шматок. Його ніяк не заповниш, довелося вирізати шматочок, підганяти дуже. Бо це так швидко робиться. Підганяти так, щоб воно повністю сіло, а потім відшліфовувати. Знімався старий лак. Проблема була з ніжками. В одній не було коліщатка. Його довелося виготовляти за тими параметрами, по тих кресленнях, - каже чоловік.
Інструмент світло-коричневого кольору. Клавіші має зі слонової кістки. Рояль з трьома ніжками й немає педалей.
- Річ унікальна. Якщо підняти верхню кришку, там є гравірування. Це кабінетний рояль, з дорогих. Не концертні. Ті великі. Тоді він дуже дорого коштував, - каже Віктор Крючков.
Рояль у розібраному вигляді потрапив у Черкаській обласний краєзнавчий музей у 1981 році.
- Це австрійський рояль. Він так і називається. Друга половина 19 століття. Є дуже гарна ажурна підставка для нот, кришка відкривається. Звичайно, він був пошкоджений, - каже Тетяна Григоренко.
Вона додає, що історію цього інструменту вже не відтворити. Єдиний запис, зроблений у картці, дата, коли рояль передали до музею і прізвище жінки, яка це зробила.
Детальніше - у сюжеті.
Читайте також: Не іржавіє і гарно магнітиться: двоє черкащан продають метеорити.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram