У 2014 році в азотні підприємства Дмитра Фірташа буде інвестовано близько 150 млн. доларів

08 травня 2014, 12:56

У 2014 році в азотні підприємства, які входять у Групу компаній Дмитра Фірташа Group DF, буде інвестовано близько 150 млн. доларів.

Про це Голова Ради Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ заявив під час телемосту з працівниками концерну «Стирол», Черкаського і Сєвєродонецького «Азотів» та «Рівнеазоту».

Дмитро Фірташ відзначив, що у реконструкції та ремонти підприємств азотної групи щороку інвестується близько 120 млн. доларів. Цьогорічний бюджет робіт буде збільшено до 150 млн. доларів. Одним з найбільш масштабних проектів поточного року стане збільшення обсягів випуску карбаміду на Сєвєродонецькому «Азоті» до 1600 тонн на добу з нинішніх 1200-1250 тонн. «Ми хочемо відмовитись від продажу товарного аміаку, тому що транспортувати його в порт достатньо дорого. Тому ми збільшимо випуск сухих добрив. Це дуже важливий проект, ми розраховуємо, що він окупиться за п‘ять років», – сказав бізнесмен, відповідаючи на питання співробітника Черкаського «Азоту» .

Дмитро Фірташ відзначив, що він не планує скорочувати обсяги виробництва чи обмежувати фінансування реконструкцій на підприємствах. «Ми будемо проводити реконструкції незалежно від того, яка буде ситуація в країні, і що буде відбуватись фінансово. Ця задача стояла, стоїть і буде стояти», – сказав власник Group DF.

Дмитро Фірташ наголосив, що проведені у 2013 році ремонтні роботи підвищили ефективність роботи підприємств та дозволять літом цього року не зупиняти виробництво для проведення ремонтів.

«Ми повністю готові працювати цим літом без зупинок. За рахунок того, що у минулому році виробництво зупиняли, ми зробили, в першу чергу, загальноцехові ремонти, які би ми ніколи не виконали без повної зупинки підприємств», – сказав бізнесмен.

Власник Group DF відзначив, що зупинка підприємств восени минулого року призвела до зростання цін на світовому ринку добрив до рівня, який забезпечив прибуткову роботу українських підприємств. «У лютому-березні ціни підросли, це дозволило нам трохи заробити грошей і пройти перший-другий квартал з певними доходами», – сказав бізнесмен.

Також Дмитро Фірташ відзначив, що скорочення персоналу на азотних підприємствах Ostchem проводитись не будуть. «Півроку назад, коли кон'юнктура на ринку була складною, і ми зупинили виробництво, не біло ніяких скорочень, зарплату виплачували вчасно. І зараз ми нікого скорочувати не будемо, ми будемо продовжувати працювати. Більше того, наші плани показують, що нам потрібно буде збільшувати штат», – сказав Дмитро Фірташ, відповідаючи на питання співробітника Сєвєродонецького «Азоту». «Якщо буде зроблено реконструкції, які ми запланували, то ми збільшимо виробництво, ми збільшимо товарообіг, ми отримаємо більше виручки, і нам це дасть можливості компенсувати витрати», – додав бізнесмен.

За словами Дмитра Фірташа, ключовим фактором розвитку азотних підприємств стане розвиток внутрішнього ринку. Бізнесмен відзначив, що у 2011 році обсяг споживання добрив в Україні досяг рівня 1990-го року. «До кінця 2014 року ми вийдемо на рівень 1,8 млн. тонн, а до 2020 року обсяг споживання в Україні становитиме близько 2,5 млн. тонн. Тому нам важливо посилювати свої позиції на внутрішньому ринку», – відзначив Дмитро Фірташ, відповідаючи на питання співробітника Сєвєродонецького «Азоту». Для цього в Україні створено мережу з 25 складів, які реалізують українським аграріям добрива напряму з підприємств за фіксованими цінами.

Додатково. 8 травня 2014 року концерн «Стирол» (м. Горлівка, Донецька область) та Сєвєродонецький «Азот» (м. Сєвєродонецьк, Луганська область) повідомили про тимчасове призупинення випуску аміаку та його похідних з метою забезпечення безпеки співробітників підприємств та мешканців регіонів, у яких зараз неспокійна ситуація.

Весь персонал концерну «Стирол» та Сєвєродонецького «Азоту» працюватиме у штатному режимі. Буде проводитись діагностика та ремонт комунікацій, ремонт динамічного та статичного обладнання, планові ремонти, фарбування обладнання, ремонти доріг, будівель, споруд.

«На час вимушеного простою заробітна плата всіх співробітників зберігається у повному обсязі, нікого не буде відправлено у відпустку за свій рахунок, робочий тиждень залишається без змін», – наголошується у повідомленнях підприємств.

Поділитись

Коментарі

Вгору