“Твій ранок починається з кави, їхній – з катувань”: у Черкасах відбулась годинна мовчазна акція (фото)

31 березня 2024, 17:28

Учасники акції на Соборній площі у Черкасах. Фото: Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Родини військових, небайдужі містяни, громадські діячі та волонтери зібралися на Соборній площі у неділю, 31 березня, щоб нагадати про захисників, які зараз перебувають у полоні, інформує "Суспільне".

Цього разу на годинну мовчазну акцію прийшли близько сотні людей. Вони тримали в руках прапори, фото та плакати з закликами звільнити військових.

Фото: Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Жителі Маріуполя, які нині живуть у Черкасах, прийшли на акцію. Фото: Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Черкащанка Юлія прийшла на акцію з подругою, щоб підтримати родини військових:

"Наша спільна подруга — мама захисника Азовсталі. І ми постійно її підтримуємо, бо вже скільки часу пройшло, а інформації майже ніякої. Звісно, боляче дивитися на хвилювання батьків, дітей, рідних, тому наше завдання — хоча б якось їм допомогти, може добрим словом, просто дати їм зрозуміти, що вони не самі".

Мами чекають синів-захисників додому. Фото: Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

"Їх чекають вдома". Фото: Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

"Полон вбиває". Фото Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Учасник акції, черкащанин Микита Тюрпека (на фото — в прапорі, ред.) розповів, що вдруге цьогоріч долучається до зібрань родин азовців:

"Я прийшов, щоб підтримати родини полонених, в першу чергу, та долучитися до нагадування про них. Має бути постійний розголос про те, що наші військові у полоні. Зараз, через інформаційний шум, це забувається, тому наше завдання — не дати людям забути про те, що військові та їх родини потребують нашої підтримки".

Фото Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Співорганізаторка акції Тетяна Лісова додала, що учасники планують збиратися частіше, щоб нагадувати людям про полонених:

"Ми намагаємося залучити якомога більше людей, бо, на жаль, досі є дуже багато людей, які ще не знають про героїв, завдяки яким ми зараз можемо жити. Ми мусимо робити все для збереження їх життя, бо їм довелося вийти в полон, щоб зберегти своє. Їм в Росії зараз виносять незаконні вироки за те, що вони, наприклад, захищали Маріуполь — і пожиттєві, і більше ніж на 20 років. Ми нагамагаємося всіляко достукатись і до українців, і до міжнародних організацій, щоб надати цьому розголос і отримати підтримку".

"Ми надалі хочемо робити ці акції частіше, щоб якомога більше людей долучалися і наживо, і через соцмережі, щоб ця інформація поширювалася активно і за кордон також. Таким чином ми привертаємо увагу оцих всіх злочинів, намагатимемося робити якісь перформанси, автопробіги, щоб залучати якомога більше людей", — підсумувала Тетяна Лісова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору