ТЦК вручатимуть не лише повістки, а й вимогу: що це за документ

22 квітня 2024, 08:15

Фото: focus.ua

Новий закон про мобілізацію 10449. передбачає вручення ще одного документу, який може вручати ТЦК – вимогу, і її не варто плутати із повісткою, пише 24 канал.

Вимога ТЦК фактично є "попередженням", за яким слідує звернення ТЦК до суду щодо обмеження ухилянта у праві керування транспортним засобом.

Відповідні заходи будуть застосовуватися шляхом судової процедури, а їм передуватиме алгоритм дій, який має здійснити ТЦК:

  • спочатку керівник ТЦК, який встановив невиконання громадянином обов'язків: неявка на виклик ТЦК, непроходження медичного огляду, а також неуточнення у ТЦК своїх військово-облікових даних протягом 60 днів, що передбачає адміністративне правопорушення, а саме порушення законодавства про мобілізацію, звертається до поліції щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК,
  • далі, у разі отримання письмової відповіді від поліції про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК, керівник ТЦК упродовж 5 днів надсилає громадянину в паперовій формі засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення вимогу про виконання обов’язку (документ має назву "вимога", яку не слід плутати з повісткою).

Днем вручення такої вимоги ТЦК буде вважатися:

  • день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв'язку;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою ТЦК;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

Надалі, у разі, якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги (тобто, у тому числі якщо проставлена відмітка про неможливість вручення) не виконав обов'язку, ТЦК звертається до суду з приводу обмеження у праві керування авто.

Наступна процедура залежить цілком від суду.

Відповідні зміни передбачені до Кодексу адміністративного судочинства. Зокрема, для того, щоб обмежити ухилянта у праві керувати авто, ТЦК повинен буде довести у суді неможливість його доставки до ТЦК поліцією.

Окрім обмеження у праві керування авто, до громадянина чи підприємства, де він працює, можуть застосувати штрафи за порушення правил військового обліку. У цьому випадку складна судова процедура не потрібна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олександр :

А право на проїзд в тролейбусі, вони не видають. І ще питання, тцк вона ходить з зброєю, і які в них права користуваться зброєю в населених пунктах. У них права наразі вищі чим в мвд?

Володимир :

Ви здивуєтеся, але вони ходять без патронів. Не вистачало ще стрільби у місцях з цивільними. Дуже дивно, що ще ніхто у них не забрав ці залізяки.

Володимир :

Тільки в тоталітарних системах існує примусова військова служба. Армія завжди була елітарною частиною суспільства і служити було почесним привілеєм. Те, що людина за короткий період могла здобути в армії, було неможливим в цивілбному житті. Плюшки завжди переважали ризики. Армія повинна бути професійною, на кожне місце повинен бути конкурс, відбиратися кращі. Пора вже закінчувати з радянською владою, ліквідувати усі її рудименти, в тому числі те це ка

Вгору