
Цьогоріч на Черкащині було зафіксовано три випадки підозри захворювання на поліомієліт, але діагноз у пацієнтів не підтвердився. Останній раз випадок поліомієліту в області фіксували близько 5 років тому.
Про це повідомила завідувачка неврологічного відділення, дитячий невролог Черкаської обласної дитячої лікарні Катерина Прокопенко.
За її словами, найчастіше поліомієліт виникає у дітей віком до 15 років, особливо у дітей від 3 місяців до 5 років.
- Поліомієліт - гостра інфекційна інфекція, яку викликають поліовіруси, і яка протікає з ураженням нервової системи у вигляді в'ялих порезів та паралічів. Хвороба дуже швидко поширюється в суспільстві і може викликати епідемію. У 2002 році Україна отримала міжнародний сертифікат країни вільної від поліомієліту, але на сьогодні через велику міграцію та те, що не всі верстви населення охоплені вакцинацією, існує ризик завозу цієї інфекції в Україну, - зазначила Катерина Прокопенко.
Шляхи передачі вірусу - повітряно-крапельний і фекально-оральний. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, інфіковану їжу, воду, — та розмножується в кишківнику. Тому потібно ретельно мити руки, овочі та фрукти, дитячі іграшки, пити кип'ячу воду та дотримуватися маскового режиму під час спалахів вірусних інфекцій.
Симптоми поліомієліту початковій стадії нагадують грип: висока температура, біль в горлі, утома, біль у животі, нудота і блювота, м'язові болі.
Такі симптоми тривають від 3 до 7 днів і зникають. Починається ураження нервової системи.
- Основна профілактика поліомієліту - вчасне щеплення згідно з Національним календарем. Специфічного лікування поліомієліту не існує, проводиться лише симптоматична терапія, - наголосила дитяча невролог Черкаської обласної дитячої лікарні.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram