Цьогоріч майже 1 700 черкащан, які живуть з ВІЛ, отримали медико-соціальну допомогу

29 грудня 2017, 14:14

Результати проекту паліативно-хоспісної допомоги, головні його потреби та плани на наступний рік обговорювали представники БО «Черкаська Мережа» та їх партнери у проектах на підсумковій прес-конференції, пише «Нова Доба».

За словами голови правління БО «Черкаська мережа» Олени Стрижак, нині їхня організація працює для того, аби змінювати систему надання медичної та соціальної допомоги як на міському, так і на обласному й регіональному рівнях.

– Коштом місцевого бюджету ми змогли вперше в області забезпечити супровід восьми пацієнтів на амбулаторному етапі лікування в Городищенському районі. Дуже велику роль в цьому супроводі відіграє соціальний працівник або патронажна сестра, які кожного дня приходять до пацієнта і надають йому необхідний препарат. Тому, у 2017 році у штатному розписі Черкаського обласного туберкульозного диспансеру з’явилася посада соціального працівника, – розповідає Олена Стрижак. – Застосовуємо низку мотиваційних заходів. Серед них і продуктові набори, які дають змогу мотивувати пацієнта завершити лікування. Адже, тільки завершене лікування дає результат і запобігає рецидиву.

Як зауважила завідувач відділення легеневого туберкульозу №1, КЗ «Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру» ЧОР Анастасія Григор’єва, за останні 9 місяців по Черкаській області значно знизився рівень захворюваності населення на туберкульоз.

– Захворюваність на туберкульоз значно знизилась, не тому, що ми його побороли, а через недовиявлення. Соціальний працівник дуже полегшив працю медичного персоналу, адже коли хворий на туберкульоз і ВІЛ-інфекцію знаходяться на його супроводі, то ефективність лікування значно зростає. Дійсно, дуже багато функцій на себе бере соціальний працівник.

У 2013 році у Черкасах вперше був започаткований проект із паліативної та хоспісної допомоги. Світлана Федорова, координатор проектів із паліативної допомоги та проекту RESPECT розповіла про його результати та головні потреби на 2018 рік.

– Ми ініціювали робочу групу зі створення проекту обласної програми з паліативної допомоги. У серпні 2015 року програму було прийнято. На жаль, поки що вона не фінансується, але з січня 2018 року гроші вже закладені в обласний бюджет, – говорить Світлана Федорова. – Протягом двох років ми реалізовували проект, який спрямований на зниження рівня стигми та дискримінації ВІЛ-позитивних людей. Він поєднує у собі два напрямки – співпрацю з медичними працівниками та роботу з ВІЛ-позитивними. Це був всеукраїнський проект, в якому взяли участь 8 областей. Наразі Черкаська область за результатами на першому місці – ми навчили 1 600 медиків із 8 500 з усієї країни.

На сьогодні паліативне відділення функціонує в Обласному онкологічному диспансері. Одночасно там знаходиться від 12 до 15 осіб. У жовтні до працівників закладу долучився медичний капелан, який надає психологічну та духовну допомогу пацієнтам.

– У минулому місяці до нас звернулася центральна районна лікарня, яка попросила допомоги в написанні програми. Вони отримали обладнання. І вже у січні там запрацює відділення паліативної допомоги. Також, разом з нашими партнерами з фонду «Відродження» з січня ми організовуємо навчання для працівників паліативних відділень Черкаського онкодиспансеру і центральної районної лікарні, – розповіла Світлана Федорова.

Завдяки злагодженій співпраці з медичними працівниками черкаського центру профілактики та боротьби зі СНІДом у 2015 році Черкаська область перша в Україні досягла ілюмінації ВІЛ – нуль передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Це відзначила керівник дитячого центру Тамара Борисова.

– У СНІД-центрі працює чудовий лікар-педіатр. Без її допомоги ми б не досягли таких чудових результатів з ілюмінацією ВІЛ-інфекції, а також не мали б такої великої прихильності дітей до дотримання режиму антиретровірусної терапії, – говорить Тамара Борисова. – Що турбує на сьогодні – це те, що у січні наступного року закінчуються ті три роки фінансування дитячого центру з програми соціальної допомоги «Турбота». Якщо припинити фінансування, то припиниться діяльність.

Учасники БО «Черкаська мережа» активно співпрацюють із волонтерами Корпусу миру України. Так, за їхньої допомоги нині ремонтується приміщення на Кобзарській, 1. У майбутньому там має бути Жіночий кризовий центр і спеціально обладнана кімната «Open Space» для підлітків.

За даними БО «Черкаське обласне відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» з 01.01.2017 по 31.12.2017 рр. кількість ЛЖВ-дорослих, охоплених послугами медико-соціального та психологічного супроводу становить 1695 осіб.

Кількість ЛЖВ-дорослих, які отримали чотири та більше послуг з медико-соціального та психологічного супроводу – 1679 осіб.

Кількість ЛЖВ-дорослих, які перебували на АРВ-лікуванні – 1309 осіб.

Кількість дорослих засуджених, які отримали послуги з профілактики – 1540 осіб.

Кількість клієнтів, які пройшли тестування на ВІЛ за допомогою швидкого тесту – 1700 осіб

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору