“Ця реформа — фарс, вона не про вільний ринок”: власник МХП про земельну реформу в Україні

27 травня 2020, 22:11

фото тематичне

Юрій Косюк, власник однієї з найбільших агрокомпаній країни, в інтерв'ю журналу НВ висловив своє невдоволення бездіяльністю уряду і законом про ринок землі.

В інтерв’ю виданню бізнесмен розповів чи змінить закон про ринок землі, який нещодавно був прийнятий парламентом, правила гри для землевласників і охочих купити землю. 

— Нічого не зміниться. Це моя думка як людини, яка на цьому ринку працює, і як громадянина країни, який живе тут досить довго. Ця реформа — фарс, вона не про вільний ринок. Ми нічого не вирішили. Ми тільки зробили перші кроки в напрямку вирішення, і це вже добре. Далі, очевидно, йти до мети буде легше. Чи побачимо ми бонуси від цієї реформи зараз? Ні. Чи побачимо бонуси в довгостроковій або середньостроковій перспективі? Так, можливо. Але, повторюся, це історія не про зростання економіки за рахунок реформи, це все ще історія про наміри, - зауважив пан Косюк.

на фото: Юрій Косюк

На питання журналіста, наскільки українська земля може бути цікава іноземним покупцям, підприємець повідомив, що іноземні фермери не надто зацікавлені у купівлі українських земель.

— Думаю, ми занадто перебільшили свою цінність. Це як покладатися на красу, вважаючи її головною перевагою. Водночас думаючи, що працьовитість і освіта — речі другорядні. Ні, цього недостатньо для успіху в більшості випадків. Ми в Україні думаємо, що всі хочуть нашу землю за будь-які гроші, тому що вона унікальна. Це омана і брехня. Земля в Україні може стати цікавим інструментом тільки в тому разі, якщо сюди прийдуть спекулянти, дуже великі спекулянти. Реальний іноземний фермер сюди навряд чи прийде, або таких, що прийшли, буде мало, бо ми все-таки для західного світу terra incognita, - розповів Юрій Косюк. - Весь світ сьогодні інвестує в технології і продуктивність. Такі вкладення дозволяють, не збільшуючи земельний банк, отримати необхідне зростання врожаю. Сьогодні в українську землю, крім її купівлі, потрібно вкласти технологій приблизно на півтори тисячі доларів на гектар і приблизно стільки ж — її конкурентна ціна. Додатково потрібні правильне насіння і правильні люди з правильними зарплатами. Тому що людина, яка працює десь там у полі, щоб працювати добре, не повинна себе відчувати обділеною. Вона на селі і так позбавлена якихось благ і, відповідно, я вважаю, що вона має заробляти рівно стільки ж, скільки людина в місті. Якщо все це разом порахувати, то перспектива іноземним інвесторам вкладатися в розвиток в Україні виглядає не дуже привабливою.

фото тематичне

Бізнесмен переконаний в тому, що питання про ринок землі починався як реформа, від якої виграє країна загалом і Україна як держава в короткостроковій перспективі. А в результаті ніхто з фахівців не впевнений в життєздатності реформи.

- Ця нещасна дитина опинилася народженою шестимісячною, її ще довго потрібно тримати в кувезі й лише потім винести на світло і зрозуміти, життєздатна вона чи ні, - резюмує пан Косюк.

*партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору