Працівники Черкаської міської централізованої бібліотечної системи разом із представниками Патрульної поліції міста Черкаси, відвідали тренінг від IREX у рамках програми "ПОЛіС: Поліція і спільнота", що відбувався у Києві. Про це розповіла завідувач відділу обслуговування ЦМБ ім. Лесі Українки Світлана Науменко.
За її словами, проект має на меті вибудувати плідну співпрацю між поліцією та громадою, зокрема, шляхом організації зустрічей на базі бібліотек.
На тренінгу учасники зустрілися з представниками Департаменту патрульної поліції України, де дізналися, так би мовити, «з перших вуст» про реформу та її впровадження, отримали зв’язки, знання та унікальні інтерактивні матеріали. Також, учасники отримали фінансову підтримку для організації заходів у розмірі 11 тисяч гривень.
У грудні Центральною міською бібліотекою імені Лесі Українки вже проведено два заходи.
13 грудня відбувся захід у форматі «живої» бібліотеки на тему: «Патрульна поліція: як це працює».
Мета заходу - зруйнувати у суспільстві стереотипи щодо правоохоронців.
Дізнатися про роботу патрульної поліції та поспілкуватися з її представниками прийшли майже 40 небайдужих мешканців нашого міста.
Для всіх присутніх інспектор зв'язків із громадськістю УПП в м. Черкаси Найчук Анна представила презентацію щодо діяльності патрульної поліції, продемонструвала відеоролик про реалії роботи черкаських поліцейських. А потім, разом з патрульними Коваленко Вікторією та Сліпченко Юлією відповіли на запитання присутніх.
20 грудня відбулась презентація проекту «Сусідська варта». На заході були присутні: головний спеціаліст відділу підтримки громадянського суспільства департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради Сергій Данілов, голови КСН та ОСББ, представники патрульної поліції та всі, кому не байдужа безпека нашого міста.
«Сусідська варта» спрямована на зменшення рівня злочинності шляхом її профілактики, дозволить швидше реагувати на правопорушення, а також дозволить мешканцям отримати правову допомогу у разі виникнення проблем.
«Сусідська варта» вже понад 30 років працює у Канаді, Сполучених Штатах Америки, а також в Молдові, Естонії тощо.
В Україні ця програма діє тільки в Вінниці та Борисполі, а з 2018 року планується запуск програми у Хмельницькому, Рівному, Кременчуці та Херсоні.
Проект презентувала інспектор зв'язків із громадськістю УПП в м. Черкаси Найчук Анна. Для кращого розуміння співпраці поліції з громадою була використана гра «Павутинка».
На зібранні присутні обговорили алгоритм спільних дій та про те, як діяти в тій чи іншій ситуації. Представник влади запропонував провести спільну нараду з депутатами, поліцією та головами КСН та ОСББ,
– Сподіваємось, що надалі плідна співпраця поліції з громадою міста буде вдалою і дієвою для покращення безпечного життя черкащан та гостей нашого міста. Тоді як у 2018 році міська бібліотека продовжить свою співпрацю з патрульною поліцією і планує провести заходи для молоді: «Протидія булінгу» у форматі відкритого мікрофону та в рамках профорієнтації перегляд та обговорення фільму-експерименту Б. Кутєпова «Піду в поліцію». А ще плануємо провести шахово-шашковий турнір між патрульними та членами клубу «Гросмейстер», що діє при бібліотеці, – відзначила Світлана Науменко.
За повідомленням Черкаської міськради.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram