«Це непопулярні кроки, але вони вимушені», – мер Черкас про звільнення кондукторів

01 квітня 2022, 16:19

Черкаське комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» звільняє понад сотню працівників. Серед них - 107 кондукторів. Причиною такого кроку керівництво називає воєнний стан.  Про це в коментарі  «Про все» розповів черкаський активіст Павло Мосійчук.

Фото 18000

- Фонд заробітної плати кондукторів – 1,3 мільйони гривень на місяць, - пояснює Мосійчук. – Податки із їхніх зарплат складають, щонайменше, 200 тисяч гривень. Тобто, популістськими діями влада робить недоотримання коштів до бюджету, залишає сотню сімей без коштів на існування, прикриваючись військовим станом. Навіть виплати, які мали би бути при скороченні, скидає на країну-агресора. В цей час, наскільки мені відомо, зарплата керівника підприємства була понад 50 тисяч гривень. Міській владі треба одуматися й повернути платний проїзд у тролейбусах.

За повернення оплати проїзду висловився й начальник управління транспорту ЧМР Віталій  Москаленко.

- Я ніколи не вітаю звільнення працівників, - каже Москаленко. – В інших містах, де немає бойових дій, проїзд платний. Там люди працюють і отримують зарплату. Зараз звільняють кондукторів. З часу запровадження безкоштовного проїзду люди йшли у відпустку. Тих, хто повертався, переводили на 2/3 заробітної плати. Потрібно відновлювати платний проїзд. В Черкасах немає підстав користуватись безкоштовним проїздом. Тим більше, зараз приїхало багато людей з інших областей. З доходів можна давати зарплату кондукторам, вони зможуть купувати продукти й таким чином підтримувати економіку. І до бюджету надходитимуть кошти.

Оплата роботи кондукторів є ударом по бюджету, вважає міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

- Зарплата кондукторів є майже рівнозначною надходженням виручки і складає 90 відсотків, - коментує Бондаренко. – Які можуть бути прибутки? Ми ж переходимо до електронного квитка. Війна завадила завершити його впровадження. Я розумію, що часи тяжкі, але ж всі мають входити в цю ситуацію. Зокрема, й керівники комунальних підприємств. Це не популярні кроки, але вони вимушені.

В коментарі для 18000 керівник «Черкасиелектротрансу» Петро Кучер розповів, що мусить звільняти людей через впровадження безкоштовного проїзду та наявністю валідаторів.

- Вони ж прибрали в мене оплату за проїзд. З 25 лютого ми оплату не беремо. Працівники побули в простої до 24 березня, допоки у силу не вступили зміни до закону, що дозволили призупинити трудовий договір. Наразі договір призупинено, а не розірвано, – зазначив Петро Кучер.

Ексзаступниця міського голови і юристка Людмила Бордунос звинуватила Кучера у неправильному трактуванні законів.

«Цей пост-звернення до працівників КП, яких скорочують. Я не бачу можливості призупинення дії вашого трудового договору. Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи. От дуже цікаво, що саме виключає можливість роботи КП? Тобто, розумієте, що однієї агресії недостатньо для застосування цього пункту. Навіщо собі ж підписувати вирок?», - пише Бордунос на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами начальника управління транспорту Віталія Москаленка, невдовзі можливі нові обговорення питання безкоштовного проїзду. Керівник сподівається, що процедура буде скасованою.  

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору