“Це як карієс”: у “Новій якості” пояснили про небезпеку візуально “здорових” дерев

11 травня 2023, 15:39

Обрізають сухе гілля, проводять омолоджувальну обрізку та видаляють небезпечні насадження. Сезон роботи з деревами в управлінській компанії нині – у розпалі. Та щоразу чи не за кожен такий горіх, яблуню або абрикосу між мешканцями розгортається справжня «війна».

Один із нещодавніх випадків – Самійла Кішки, 149/2. Там щодо старої яблуні у дворі «точилася» вже класична дискусія. Одним – це була пам’ять про сімейне дерево, а інші – бачили в ньому ризик для себе та своїх дітей.

– Люди довго сперечалися між собою, бо старе дерево ще зверху «пускало» листочки та бруньки. Однак коли побачили струхлявілий стовбур і дупло, розміром зі стиглий кавун – зрозуміли, що воно скоро обвалиться комусь на голову чи автівку, – розповідає майстриня по роботі з населенням Світлана Лозова.

В управлінській компанії пояснюють: у таких випадках працюють за процедурою. Спершу – звернення від мешканців та обстеження, далі – складання акту про аварійність рослини або ж отримання ордеру. І лише після цього видалення насадження.

На цій адресі працівники прибрали не лише трухляву яблуню, а й сухе гілля зі ще кількох дерев.

– Жаліти старі насадження – часто ризик для самих же мешканців. Бо навіть якщо ваша яблуня чи вишня ще цвіте, але на стовбурі з’явилося наскрізне дупло – дерево струхлявіло. Це – як карієс, який руйнує рослину зсередини, – пояснює працівник з обрізки насаджень Максим Дума.

Цієї весни в «Новій якості» вже встигли провести санітарну та омолоджувальну обрізку в майже 80 дворах. Улітку ж фахівці обрізатимуть лише аварійні та сухостійні насадження, - зазначають у пресслужбі управлінської компанії.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору