“Тропіки” в умовах енергозаощадження: як в містечку на Черкащині утримують пришкільну теплицю

10 грудня 2022, 15:46

Інжир, гранат, кумкват, банан – загалом 50 видів екзотичних рослин та сотню видів рослин традиційних для України вирощують у теплиці Шполянського центру дитячої та юнацької творчості. Вона здатна функціонувати під час відключень електроенергії, повідомляє Суспільне.

Теплицю завчасно підготували до зими: утеплили плівкою. Переселили до рослин папуг та шиншил з еколого-натуралістичного гуртка. Щодня після школи, третій рік поспіль, Аня Олійник поспішає до центру дитячої творчості, аби годувати та доглядати тваринок живого куточка. У дівчинки там є улюбленець.

"Це шиншила, її звати Багіра, їй 8 місяців, вона любить їсти корми, моркву", — розповіла Аня.

Третьокласниця Руслана Артеменко доглядає за морськими свинками.

"Одна — смілива, а інша — дуже ляклива. Я хотіла їй вчора сіна підстелити, а вона тікала від мене туди-сюди, туди-сюди бігала", — пояснила Руслана.

Теплолюбних шиншил, морських свинок та папуг на холодну пору року переносять до теплиці, розповіла керівниця гуртка Юлія Меркотан.

"Шиншил, білок, папуг і морських свинок заносимо в тепліше приміщення. А кролики утеплені сіном, то вони живуть у клітках у своєму приміщенні".

Еколого-натуралістичний гурток центру відвідує 164 дитини, розповіла керівниця гуртків Людмила Майборода.

"Коли діти приходять із тієї осінньої чи зимової негоди сюди, до нас в теплицю, вони відпочивають, навіть фотографуються. Але основне призначення теплиці інше — ми проводимо тут дослідження, проводимо різні досліди з рослинами".

Вихованка гуртка Вікторія Пустовіт розповіла, що у неї є рослина, яку вона живцювала.

"Це рослинка гібіскус, ми її вкорінили з гілочки".

Вкоріняють, сіють, вирощують з кісточок – діти вчаться розмножувати рослини та радіють результатам своєї роботи, пояснила Наталія Олійник.

"Завдяки нашій чудовій теплиці, наші дітки мають можливість спостерігати за ростом рослин-екзотів, які вони самі виростили з кісточки. Це бананове дерево, монстера, фініки, гранат, апельсин, лимон".

Зі 150 видів рослин, тут пів сотні екзотичних. Аби вберегти їх від холоду, приміщення утеплили.

"Плівкою утеплили ми нашу теплицю три місяці тому, плівка товста, вона довго зберігає тепло".

Сам центр, як і теплицю, обігрівають від газової котельні, розповіла директорка Людмила Бондаренко.

"Ми самі вирішили, що потрібно економити і на ніч ми прикручуємо до мінімуму, тому що зараз великих морозів немає і рослини й тварини витримують таку температуру".

Дотепер аварійне відключення електроенергії на температурний режим теплиці суттєво не впливав, пояснила Людмила Бондаренко. Найближчим часом у центрі планують встановити генератор, який буде підтримувати роботу котельні під час відсутності електрики.

"На сесії міської ради вирішили, що буде у нас генератор, який буде підтримувати тепло в теплиці. І, я думаю, буде і тваринам і діткам тепло".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору