Травмована під час штурму ОДА Ольга Галушко дихає сама, вимовляє слова й уже тисне мамі руку

07 лютого 2014, 11:52

26-річну черкащанку Ольгу Галушко, яка вночі 23 січня постраждала під час штурму Черкаської обласної ради, 31 січня від'єднали від апарата штучного дихання. Дівчина дихала спонтанно, тому для перестраховки й відновлення роботи мозку потрібен був кисень, пише Vechirka.net. 

У день поступлення до лікарні дівчині було проведено видалення багатоуламкового перелому кісток черепа та внутрішньочерепної гематоми. За два дні зробили томограму та виявили ще одну гематому в потилиці і теж видалили її. Зараз, за словами її лікуючого лікаря нейрохірурга Третьої міської лікарні Станіслава Новікова, стан дівчини тяжкий зі слабопозитивною динамікою.

– У Олі порушене мовлення, вона говорить прості слова – "мама", питає, як дідусь. Стала більш спокійною й адекватною. За такої смертельної травми, як у Олі, а смертність при ній становить 50%, кожен день найменша позитивна динаміка – це перемога, – говорить Станіслав Новіков.

Ользі пропонують реабілітацію в Норвегії та Польщі, але, за словами Станіслава Новікова, найближчі два тижні про це не може й бути мови. Дівчина щодня приймає близько 15-ти препаратів. Окрім мами, до Ольги нікого не пускають, оскільки їй потрібен спокій.

У розмові з мамою Олі Наталією Миколаївною стало відомо, що Оля вже їсть через зонд.

– Я приходжу до лікарні зранку і ввечері. Зранку приношу їжу і спілкуюся з лікарями, ввечері – знову їжа і, що найголовніше, мене пускають до доньки. Я можу півгодини побути біля неї. Їй зараз потрібен спокій, а вона як мене бачить, починає нервувати, поривається встати. Упізнає мене. Чує й розуміє. Я попросила стиснути мою руку, Оля спробувала це зробити. Губами водить, щось хоче сказати, але поки що це виходить погано.

За словами головлікаря Третьої лікарні Черкас Олександра Федорука, вона немов у глибокому оглушенні. Усе необхідне для лікування, говорить Наталія Миколаївна, є. Ольгу сумісно спостерігають й лікують головний позаштатний нейрохірург області Денис Годлевський та її лікуючий нейрохірург Станіслав Новиков, а консультують фахівці з Київського інституту нейрохірургії.

– Оля повинна була йти в п'ятницю (штурм облради стався в четвер, 23 січня, – Ред.) в облраду, писати якусь заяву, пробивать екологічні стежки. Ще й говорила: "Нащо ж вікна бить? Мені ж завтра сюди йти.., – переказує слова людей, які були тієї ночі біля Ольги, мама дівчини.

Мама Ольги, яка приїхала до Черкас із Сумської області, нині мешкає на квартирі доньки. Жінка дуже вдячна усім небайдужим до їхньої біди, а також друзям Олі. Вони постійно біля неї й усіляко її підтримують.

Богдан Легоняк, завідувач філіалу "Холодний Яр" Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", де працювала Ольга, говорить, що дівчина – аспірантка Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка (Київ) і за сумісництвом із 2011 року працює в НІК екскурсоводом на півставки.

– Переважно вона проводила екскурсії біля дуба Залізняка. Ще зі студентських років їздила в Холодний Яр, брала активну участь в охороні підсніжників, знала територію, тому водила екологічні екскурсії, в нас є така послуга й загальні екскурсії по Холодному Яру, – розповів Богдан Легоняк. Активна як у патріотичному плані, так і в екологічному, Ольга постійно їздила на різні заходи, багато спілкувалася й подружилась із козацтвом Запоріжжя та Січеславщини (Дніпропетровська область), яке приїжджало на вшанування пам'яті Василя Чучупаки і Максима Залізняка.

Богдан Легоняк говорить, що, дізнавшись про біду, яка трапилась із Ольгою, одразу почали збір коштів, які передали мамі, опісля допомогли їй оформити картку, куди б люди могли перераховувати кошти. Богдан Легоняк відстежує стан здоров'я Ольги, спілкуючись щодня з лікарями.

– Лікування буде довготривалим, тому зараз немає чого розслаблятись і чому радуватись, але й упадати в паніку не треба, – говорить колега Ольги. – Лікування тривале, реабілітація ще довша. Наслідки від такої травми в будь-якому випадку будуть.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору