Традиційного святкування Рош ха-Шана на Черкащині цього року не буде – МВС

21 серпня 2020, 18:20

фото тематичне

У 2020 році через пандемію коронавірусу в Умані не будуть відзначати свято так, як робили це в попередні роки.

В Україні введуть технічні обмеження, що роблять неможливим прибуття паломників на святкування Рош ха-Шана в Умань у 2020 році. Про це заявив глава МВС Арсен Аваков на брифінгу в п'ятницю, 21 серпня, - передає "Кореспондент.нет".

- У зв'язку з коронавірусом, аби припинити будь-які спекуляції на тему щодо ситуації зі святкуванням єврейського нового року в Умані: ми розуміємо всі ризики, пов'язані з таким масовим святкуванням. Стандартно до нас приїжджало близько 20-50 тис осіб у різні останні роки на паломництво. На жаль, ми зараз не можемо собі дозволити такі ризики, тому будуть введені технічні обмеження і, по суті, святкування, яким воно було в формі останніх років, не буде, - сказав Аваков. 

За його словами, українські дипломати вже провели відповідні консультації з урядами країн, звідки їде найбільше паломників. 

- Я думаю, що кожен з вірян прийме і зрозуміє наші обмеження. Цьогоріч хресна хода православних церков також була скасована і тому я думаю, що цей баланс в ім'я здоров'я людей має бути відновлений, - додав Аваков. 

Міністр підкреслив, що "ми знайдемо механізми регулювання цього процесу для тих, хто не зважає на суспільні інтереси, у нас достатньо сил і можливостей". 

Нагадаємо, що раніше Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю попросило Україну заборонити хасидам паломництво в Умань. Святкування Рош Ха-Шана в нинішній ситуації з коронавірусом призведе до хвилі заражень, вважає ізраїльське відомство. 

Читайте також:Ізраїль просить Україну заборонити паломникам-хасидам відвідувати Умань

Поділитись

Коментарі

Вгору