Торжество правосуддя чи полювання на відьом по-кам’янськи?

22 жовтня 2014, 14:53

корупція

Минулого тижня Корсунь-Шевченківський суд визнав Кам’янського голову райдержадміністрації корупціонером. За відпочинок його доньки у літньому таборі «Джерельце» суд виписав йому штраф у сумі 170 гривень, інформує Вечірка.

- Перед літніми канікулами я як голова райдержадміністрації підписав заявку до Смілянської міжрайонної дирекції Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності  для оздоровлення  дитини когось із працівників у «Джерельці», - пояснює Андрій Плешкань. – Як відомо, цей фонд відшкодовує частину грошей за оздоровлення дітей працівників. Путівка коштувала 1760 гривень, відповідно фонд мав сплатити 903, решту – батьки дитини. Так от серед моїх підлеглих не виявилось жодного бажаючого оздоровити свою дитину. Перед зміною мені повідомили, що група має бути укомплектованою, гроші проплачено, тож маємо направити одну дитину. Я погодився оформити свою Дашу, котра, до речі, зовсім не горіла бажанням.

Після закриття оздоровчого табору «Джерельце» до кабінету голови райдержадміністрації завітали працівники обласного УБОЗУ. Пред’явили підозру в його корупційних діяннях.

- В мене склалося враження, що все було чітко сплановано, - каже голова райдержадміністрації. – Тільки-но закінчилось оздоровлення, як на порозі - борці з корупцією. Ніби весь відпочинок дитини чекали за дверима й при першій нагоді пред’явили звинувачення. Однозначно подам апеляцію, там немає ніякого умислу на вигоду. Заявку, крім мене, підписували головний бухгалтер і голова відповідної комісії по розподілу путівок.

Очільниця Смілянської міжрайонної дирекції згаданого фонду Олена Вакуленко була на засіданні суду, котрий минулого тижня виніс постанову.

- Дочка Андрія Плешканя мала повне право відпочивати за рахунок нашого фонду, - каже Олена Геннадіївна. – Але в законі про корупцію так виписано норми, що голова райдержадміністрації мав повідомити обласну держадміністрацію про оформлення своєї дочки до табору відпочинку, або ж підпис на заявці мав стояти не його, а його заступника. Я пояснювала в суді, що таких путівок ми могли оплатити більше і що голова райдержадміністрації не використав свого становища, щоб так би мовити «пропхнути» свою дитину по єдиній путівці до згаданого табору. Не знаю, чому голова відповідної комісії не попередив Андрія Плешканя перед підписанням заявки про таку норму дії закону. Адже він мав проходити  відповідне навчання й відповідно повинен був  знати й попередити свого керівника.

Крім адмінстягнення голова райдержадміністрації має бути звільнений із посади як корупціонер.

- Подібний почерк у такій «боротьбі» з корупцією був і відносно мене та міського голови Володимира Гарнаги, - каже  екс-очільник райдержадміністрації Володимир Єрмоленко. – Як бачимо, реальної боротьби з корупцією немає, а неугодні комусь чиновники звільняються за, м’яко кажучи, сумнівними звинуваченнями. Факти вказують, що всі справи виникали з подачі якихось «доброзичливців».

Минулого року борці з корупцією подібним чином виявили ще одного злісного корупціонера – міського голову Володимира Тірона. Прокуратура домоглася звільнення з посади міського голови за те, що той після вступу на посаду переоформив свій бізнес, але касовий апарат на певну дату все ж рахувався за його іменем. Тоді звільнений голова мотивував такі дії тим, що не «ліг» під злочинну владу регіоналів на чолі зі злочинцем Тулубом. До речі, суд згодом таки виправдав Тірона.

Нинішній голова райдержадміністрації вбачає вирок відносно нього теж «дружньою» допомогою доброзичливців, котрі залишились з часів Януковича при своїх портфелях.

Після багаторічної  руйнації Кам’янщини, зокрема  низки його промислових підприємств, район став по безробіттю, рівню заробітної плати  один з найгірших в області. При цьому  правоохоронці за всі ці роки вдалися до кількох найрезонансніших справ по боротьбі з  корупцією і зловживаннями можновладців. Зокрема піймали міського голову з його злощасним  «касовим апаратом»  й голову райдержадміністрації, дочка якого відпочила  у «престижному» й тепер уже відомому навіть в Корсунь-Шевченківську Юрчиському таборі відпочинку «Джерельце».

Поділитись

Коментарі

Вгору