ТОП-5 куточків Черкащини, які особливо гарні взимку

24 січня 2018, 20:11

Здавалося б, зима – зайвий привід посидіти вдома, пити літрами чай-каву-какао і вести якомога пасивніший стиль життя. Але якщо ви хочете урізноманітнити вашу зиму та наповнити не лише шлунок, а й душу новими враженням, видання in.ck.ua склало  ТОП-5 місць для зимового відпочинку та яскравих вражень на Черкащині.

Водяники

Мальовнича природа у поєднанні з екстримом допоможуть відпочити від буденних справ та “провітрити” думки. Саме тут можна покататися на лижах і сноубордах. А опанувати ці види спорту допоможуть інструктори. Три лижні спуски, гірський схил з перепадом висот понад 100 м, а головне – парк з трамплінами та квотерпайп! Комплекс використовують і влітку: тут є траси для велосипедистів і можливість покататися на квадроциклах або прогулятися по схилах гір.

На території спортивного комплексу є декілька закладів громадського харчування, де можна замовити як повноцінний обід, так і каву “з собою”. Щоправда, проживання та харчування у готелі обійдеться недешево. За добу проживання у готелі треба заплатити від 900 гривень. Якщо власного спорядження не маєте, можете орендувати його за ціною від 140 (у денний час, будні) до 160 грн (у вихідні та святкові дні). Використання підйомників обійдеться вам у 35-38 гривень. Їхати до Водяників з Черкас автобусом приблизно дві години. Ввечері можна повернутися назад.

Холодний Яр

Історико-природничий комплекс Холодний Яр цікаво відвідати не лише у теплу пору року. Взимку тут також можна побачити багато цікавого. Окрім історичних пам'яток (Дуба Максима Залізняка, Мотронинського монастиря та цілющого джерела Живун, яке не замерзає навіть взимку), ви зможете взяти участь у обрядових дійствах традиційних і старовинних свят.

А ось проживання у готелях на території комплексу коштуватиме від 600 гривень за добу. Однак не варто засмучуватися, якщо ціни “кусаються”. На території Холодного Яру є декілька сіл, де живуть приязні люди, які готові прихистити ввічливих туристів. Знайти гостинних господарів ви можете через соціальні мережі у спільнотах, присвячених історико-культурному заповіднику. Якщо не полінуєтеся, то і вражень наберетеся, і на проживанні зекономите.

Суботів

За декілька кілометрів від урочища Холодний Яр розташоване село Суботів. Подивитися на місце проживання Богдана Хмельницького, де відбувалися визначні події для України, приїжджають туристи з різних куточків країни та світу на великі свята та до днів вшанування пам'яті воїнів, які загинули за незалежність нашої держави. В селі розташована відома Іллінська церква, яку ви можете побачити на банкноті 5-ти українських гривень. Саме до цієї церкви люди їдуть за зціленням та прощенням, саме тут вінчаються, аби бути разом до кінця життя.

А ще у Суботові є музей Богдана Хмельницького та цілюще джерело “Три криниці”, вода з якого свого часу врятувала життя українським воїнам. Попри погані дороги, які ведуть до села, туристи тут є в будь-яку пору року. Неймовірні краєвиди, які відкриваються тут взимку змушують забути про все на світі та насолоджуватися природою. Переночувати в Суботові ви зможете за домовленістю в добрих людей або в готелі в Чигирині.

Мошни

Ті, хто важко витримує холодну погоду та не готовий до далеких мандрівок областю, можуть здійснити нетривалу подорож до села Мошни, що за З0 кілометрів від Черкас. У цьому селі можна побачити архітектурні пам’ятки кінця ХІХ століття: Преображенська Церква, Еллінська школа, Земська лікарня, Станція юних техніків тощо. Поблизу цього населеного пункту на 27 кілометрів розкинувся Мошногірський кряж висотою від 160 до 180 метрів.

Взимку відпочивальники з навколишніх санаторіїв приїжджають до кряжа, аби покататися на санках, лижах. Інформацію про те, де краще покататися, ви можете дізнатися безпосередньо в санаторіях і у краєзнавців. Одним із відомих краєзнавців є Микола Якименко, який працює на Станції юних техніків, що в центрі села. Він розповість вам історію цього населеного пункту і підкаже, де найкраще покататися і сфотографуватися. В центрі Мошен розташовані декілька магазинів, центральний ринок та заклади громадського харчування, де можна пообідати.

Корсунь-Шевченківський

Одне з найзеленіших міст Черкащини взимку стає схожим на справжню казку, якщо погода не скупа на сніг. Схили на річці Рось та Центральний парк створюють магічну атмосферу. І ви одразу забуваєте про годину поїздки в автобусі по ямах і вибоїнах... Підсилює ефект казковості й Палац Лопухіних, який взимку можна роздивитися з усіх боків з численних схилів. Якщо ви змерзнете, то погрітися та дізнатися багато цікавого про історичні події на Корсунщині ви зможете, зайшовши всередину Палацу Лопухіних, де розташований музей. Корсунь – місто молоді, адже тут багато студентів, які навчаються у місцевому педагогічному коледжі. Тому по місту багато відносно бюджетних закладів громадського харчування, магазинів та універмагів.
- Раджу всім не звертати увагу на погоду, вітер, сніг – і подорожувати якнайбільше. Закцентуйте увагу на тому, що нового ви дізнаєтеся з кожної поїздки. Черкаський край має що показати в будь-яку пору року. Кожне місце прекрасне по-своєму, але тільки у відведений йому час. Я б рекомендувала кожному відвідати взимку Шевченківський національний заповідник у Каневі, Національний заповідник "Чигирин", Національний заповідник "Батьківщина Шевченка", Національний дендрологічний парк "Софіївка" та "Мошногір’я", - радить кандидат історичних наук, викладач кафедри туризму і готельно-ресторанної справи Олена Костюкова.
Марія Голуб

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору