ТОП-10 соціальних проектів 2017-го року у Черкасах

10 січня 2018, 09:55

Перший книжковий фестиваль, перший мурал та перша бібліотека для незрячих дітей – 2017 рік був багатим на соціальні проекти, реалізовані у Черкасах. Громадське ТБ: Черкаси нагадує про десять найцікавіших із них.

1. Спортивна зала імені Сергія Амброса

18 лютого в Будинку культури ім. І. Кулика відкрити спортивну залу, названу іменем Сергія Амброса – черкаського бійця батальйону «Азов», який загинув під час мінометного обстрілу в селі Широкине. Зала діє для соціально незабезпечених громадян, пільгових категорій, АТОвців та волонтерів. У ній є кросфіт-зона, тренажерна та зона для заняття боротьбою.

2. Перша благодійна крамниця

24 березня у Черкасах відкрилася перша благодійна крамниця – «Булавка». У ній можна придбати дешевий стоковий одяг, а виручені з продажу кошти спрямовують на потреби жінок Черкаського кризового центру та переселенок. Знаходиться крамниця на другому поверсі ТРЦ DEPO’t.

Фото із Facebook сторінки ТРЦ DEPO’t

3. Перший книжковий фестиваль

7-9 квітня в обласній філармонії тривав перший у Черкасах книжковий фестиваль. Свої книги до Черкас привезли понад 60 видавництв України. Відвідувачі заходу мали можливість послухати лекції, долучитися до майстер-класів та зустрітися із відомими письменниками.

4. Бібліотека для незрячих дітей

16 травня у Черкасах презентували першу в Україні бібліотеку тактильних книжок для слабозорих та незрячих дітей. У ній 17 тактильних посібників – кольорових книг з об’ємними зображеннями. Обстежуючи предмети пальцями, дитина може відчути те, що не можна пояснити словами.

5. Онлайн-запис до лікаря

З 1 червня на прийом до лікарів черкаських поліклінік можна записатися онлайн. Такий проект переміг у голосуванні за Громадський бюджет 2016 року. Cпочатку потрібно звернутися в поліклініку за своєю пропискою, вам створять електронний номер і вже потім – електронну картку.

6. Перший мурал

12 червня португальський художник Антоніо Коррейя закінчив роботу над першим стінописом у Черкасах. За тиждень на фасаді школи №15 португалець намалював ластівок, які обминають стовпи. За задумом пташки у хаотичному польоті нагадують шкільне життя дітей.

7. Майстерня міста

1-8 липня у Черкасах відбувся проект громадських ініціатив «Майстерня міста». На ньому черкасці вирішували, яким має стати фонтан біля обласного краєзнавчого музею. Вісім днів тривала розважальна програма, лекції, ігри для дітей та виступи відомих архітекторів.

8. Туристичний додаток

У серпні запрацював туристичний додаток для мобільного «Черкаси відкриті». Його створила ІТ-компанія «Everlabs» спільно з Черкаською ОДА. Над його розробкою фахівці працювали безкоштовно. Додаток показує на мапі туристичні об’єкти міста та популярні заклади харчування. Поки путівник охоплює лише місто, але його можуть розиширити на область.

9. 30 днів в сім’ї карате

12 серпня у Черкасах стартував спортивний проект родини Решетняк «30 днів в сім’ї карате». Це чотиритижнева програма ранкових тренувань карате для сімей під відкритим небом.

10. Рабілітаційний центр для атовців

5 вересня у Черкасах відкрили реабілітаційний центр для воїнів АТО, які отримали травми під час війни на сході України. Оздоровитися безкоштовно у ньому можуть ветерани війни з будь-яких населених пунктів Черкащини. Зараз тут працюють шестеро лікарів: реабілітолог, терапевт, невропатолог, нарколог, гірудотерапевт та психолог.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору