Для своєї тематичної сторінки жерналісти "Черкаського краю" поцікавилися у голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, як він сприймає, коли його називають «губернатором».
- Погано, — визнав він. — Є назва посади «голова облдержадміністрації», це офіційно. А губернатор — це російське. Ще іноді його «українізують» — кажуть «пане губернаторе», що взагалі не в’яжеться… З’явилась мода на «очільник» — раніше це слово майже не було у вжитку щодо посади, яку я обіймаю, — сказав Юрій Ткаченко.
Та іменування голови обласної державної адміністрації «губернатором» радше не є проявом «сепаратистських» настроїв наших земляків, а бажанням якось коротше назвати посаду.
А коротше стане після проведення адміністративно-територіальної реформи, коли функції державних адміністрацій переберуть префекти. Їхні функції будуть чітко спрямовані: вони лише пильнуватимуть виконання законодавства, з правом призупиняти рішення органів місцевого самоврядування до вирішення спору судом.
— На Лівобережжі України був полковий устрій аж до ХVIII століття, — зауважує Василь Мельниченко, кандидат історичних наук, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України. — Та козацькі полки ліквідували, і запровадили губернії.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram