Територіальний центр для догляду за хворими на Черкащині шокував порушеннями перевіряючих

25 жовтня 2020, 11:18

Фото тематичне

Результати перевірки територіального центру соціального обслуговування Шполянської ОТГ вразили омбудсмана. Серед порушень, які виявили у закладі - відсутність доступу до питної води, обкрадання людей похилого віку і страви, приготовані з прострочених продуктів.

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Валерій Єфіменко зазначає, що попри нові комплекти постільної білизни та подушок, підопічним видають зношену та запрану білизну. Окрім цього у всіх кімнатах відчутний неприємний запах, а для лежачих хворих використовують не медичну клейонку, а поліетиленову. Вона у людей при постійному лежанні провокує попрілості.

Перевіряючі зазначають, що в терцентрі порушені права осіб із інвалідністю на реабілітацію. Вони зовсім не забезпечені протипролежневими матрацами, туалетними стільцями, приліжковими столами та іншими необхідними зручностями.

Деякі кімнати, в яких проживають підопічні територіального центру, взагалі є прохідними.

- Про комфорт і право на приватність нічого й говорити, - обурюється омбудсман.

До всього іншого виявилося, що люди, які перебувають у закладі, не мають доступу до питної води. Також у них відсутнє дієтичне меню, яким повинні бути забепечені окремі люди похилого віку, немає перспективного меню.

Однак найбільше обурило перевіряючих те, що страви для людей, які живуть у терцентрі, готують із прострочених харчів. При огляді кухні викрили й факт розкрадання продуктів, призначених для годування підопічних.

На кухні у Шполянському міському територіальному центрі - антисанітарія, а їжу людям видають у зношеному кухонному інвентарі.

Через численні правопорушення перевіряючі підготують звіт із детальним зазначенням недоліків і направлять листи-реагування до відповідних органів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору