Голова Громадської ради Чорнобаївського району Тетяна Богдан вже не вперше вирушає на Схід із допомогою українським військовикам, інформує ГромЧе.
– Той, хто раз ступив на цю землю, вже не зможе дозволити собі відсиджуватися і забути побачене, – каже Тетяна Богдан. – Тому постійно збираємо допомогу серед населення аби допомогти хлопцям хоча б найнеобхіднішим.
Про останню волонтерську поїздку жінка розповіла під час засідання Руху українських жінок (РУЖ), що відбулася у Координаційній раді Черкащини 30 січня.
– До хлопців діставалися полями. Доріг там просто не лишилося, – розповідає пані Тетяна. – Після того як передали військовикам продукти, заїхали у містечко Світлодарськ, що на Донеччині. Тамтешня лікарня прихистила двох наших поранених бійців. Саме містечко тихе та привітне. На парканах – українські прапори, шеврони «Укроп». Але лікарня просто злиденна. Матеріалів немає, а інструменти ще радянські. Та попри все там виділили дві палати у хірургії для наших бійців.
Волонтери навідалися до поранених. Виявилося, що бійці не мали навіть елементарного – постільного, білизни…
– Біля ліжка – берці, бронежилет і бушлат. Ось і все. Дещо їм купили. А ще приготували їжу і нагодували. І саме в цей час почалося. Хоч містечко і за 30 кілометрів від Дебальцевого, підлога ходила ходором, а у вікнах дзвеніли шибки, – пригадує жінка. – Ми не могли поїхати, бо невдовзі почали привозити поранених – по 5-7 осіб за годину. Потрібні були кожні вільні руки аби надавати допомогу.
Невдовзі й саму лікарню почали евакуювати – легко поранених вивозили автобусами, а тяжких – вертольотами.
– Через чотири години після того як ми звідтіля поїхали, містечко обстріляли. Мирних жителів покарали за те, що вони допомогли українським солдатам, – хитає головою пані Тетяна.
Усю зібрану допомогу черкаські волонтерки обіцяють особисто відвозити до зони АТО та передавати військовим частинам, де служать черкаські хлопці. Зараз бійцям дуже потрібні: рукавиці, ковдри, футболки, шкарпетки, светри, медикаменти (протизапальні, противірусні, від розладів шлунку та від температури), а також продукти тривалого зберігання.
Допомогу можна приносити за адресою: Координаційна рада Черкащини, бульвар Шевченка, 352. Контактний телефон – (093)160-40-73
Кожен внесок наближає нашу перемогу і мир в Україні!
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram