Суми у платіжках черкащан за опалення в лютому зменшились у середньому на третину, у порівнянні з січнем. Сприяла цьому сама погода – середньодобова температура була вищою за нормативну, – пояснюють тепловики, інформує vikka.ua.
За словами директора КП "Черкаситеплокомуненерго" Миколи Кушніра, тепловики по всій країні, зокрема у Черкасах, керуються постановою Кабміну, згідно з якою нарахування щомісячної плати за послуги з централізованого опалення споживачам, у яких відсутні лічильники тепла, здійснюється з прив’язкою до температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону.
Методика нарахування передбачає застосування коефiцiєнта, який розраховується за допомогою кiлькох формул, що випливають одна з одної. Для розрахунку, зокрема, беруть температуру внутрiшнього повiтря в примiщеннях квартири, середню розрахункову температуру зовнiшнього повiтря, середню фактичну температуру зовнiшнього повiтря за розрахунковий перiод та кiлькiсть дiб у розрахунковому перiодi.
"Відповідно до нормативу, за 1 кв. м опалювальної площі черкасці платять 15,25 грн. Так, у тарифі на лютий була закладена середньомісячна температура 5,6 градусів морозу. Однак місяць виявився теплішим і середньомісячна температура була меншою – 1,7 градусів морозу. Відповідно ми вивели коефіцієнт, нижчий за одиницю (0,691), і помножили його на вартість "квадрату" (15,25 грн). Таким чином плату за тепло містянам нарахували не за нормою, а з розрахунку трохи більше 10 гривень за "квадрат", – розповідає виконавчий директор ПАТ "Черкасихімволокно" Олег Долина.
Щодо нарахування за останній опалювальний місяць (кінець березня – початок квітня), то все залежатиме вiд температури зовнiшнього повiтря. Слiд зазначити, що перерахунок може бути як у бiк зменшення нарахування, так i в бiк збiльшення.
"Так, нормативною середньодобовою температурою для березня є 0,5 градусів. Станом на сьогодні середньодобова температура становить 3,5 градусів. Тож, якщо протягом місяця погода і надалі радуватиме містян теплом, то коефіцієнт буде меншим за одиницю, а отже й платитимемо менше", – зазначає Олег Долина.
Що ж до завершення опалювального сезону, то рішення про це має ухвалити місцева влада – знову ж таки, керуючись температурними показниками. Враховуючи досвід попередніх років, тепло можуть вимкнути раніше.
"Однією з підстав для завершення опалювального сезону може бути відповідний температурний режим: коли упродовж трьох днів середньодобова температура є вищою ніж 8 градусів", – додає директор КП "Черкаситеплокомуненерго".
У цілому в країні, за словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуарда Кругляка, опалювальний сезон 2015-2016 має завершитися після 5 квітня.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram