Тарифи для черкащан зростають, а оформити субсидію стає все складніше

01 червня 2016, 13:17

195442

У Черкасах очікується підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Принаймні розрахунки щодо пропозицій по нових тарифах КП "Черкасиводоканал" подали до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Про це повідомив директор підприємства Сергій Овчаренко, інформує vikka.ua.

"Ціни на воду будуть підвищуватися по всій Україні. Все залежатиме від рішення національного регулятора. Наразі діючі тарифи і на 30% не покривають наших витрат", – зазначив він.

Сергій Овчаренко підкреслив, що база для нарахування тарифу на воду залишилась ще з 2013 року.

"З того часу все подорожчало. Як правило, при встановленні тарифу на воду враховують підвищення ціни на електроенергію. Але треба враховувати і зміни сум, пов’язаних з витратами на зарплату, паливо, податки, вартість усіх використаних матеріалів. Тільки ціна на реагенти ще у минулому році збільшилася удвічі", – пояснив директор підприємства.

КП "Черкасиводоканал" подало національному регулятору розрахунки рентабельних тарифів. Коли буде прийняте рішення щодо нових тарифів і на скільки саме підвищать ціну, поки що невідомо.

Наразі ціна на водопостачання та водовідведення з урахуванням ПДВ складає 8,58 гривень за кубічний метр.

Як повідомлялось раніше, НКРЕКП підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90% з 1 липня 2016 року. 

До цього Кабінет міністрів з 1 травня встановив єдину граничну роздрібну ціну газу для побутових споживачів на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м, для виробників теплової енергії – 6,81 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування і ПДВ).

У той же час експерти з формування комунальних тарифів та надання комунальних послуг населенню зазначають, що зростання тарифів не відповідає рівню зарплат та пенсій українців. 52,3% працюючих українців перебувають за межею бідності. За прогнозами Уряду кожна друга сім’я в Україні перебуватиме на адресних субсидіях. Тому це підвищення тарифів не можна назвати економічно обґрунтованим.

"9 мільйонів сімей, а це більше половини, будуть отримувати адресну допомогу", – зазначила директор ТОВ "Інститут місцевого розвитку" Олена Бабак.

Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський впевнений, що тарифи мають формуватися у співвідношенні з купівельною спроможністю населення, а ринок постачальників комунальних послуг повинен стати конкурентним середовищем.

"У Парижі я нарахував 27 постачальників газу. Нові тарифи на теплопостачання та газопостачання непідйомні для тих, хто використовує газ для індивідуального опалення і для тих, хто живе у багатоквартирних будинках. Теплокомуненерго перерахує вам тариф рівно у два рази на тепло та гарячу воду", – повідомив експерт.

Найбільш песимістичний прогноз, на його думку, втілиться у разі, якщо уряд популістичним методом стримуватиме тарифи для теплокомуненерго на гарячу воду до осені. "Це закінчиться тим, що в усіх крупних містах України не буде гарячої води. Більшість теплокомуненерго фінансово не потягнуть таку схему", – пояснив він та підкреслив, що найбільш сприятливий тариф для населення – 3,6 тис. грн за тисячу кубометрів газу.

Наразі на Черкащині понад 280 тисяч сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги. При цьому оформити їх все складніше, переконаний заступник голови черкаського осередку громадської організації "Самопоміч" Микола Фомич. Свого часу він надавав населенню консультативні послуги з оформлення субсидії.

"По-перше, усі тарифи мають бути економічно обґрунтованими. По-друге, з часу прийняття постанови про спрощений порядок прийняття субсидій туди було внесено багато змін. Вони ускладнюють отримання адресної допомоги для того, щоб зменшити кількість субсидіантів", – пояснив він.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору