Компромісу досягнули владці із землекористувачем у Тальнівському районі. Йдеться про суперечливі 33 гектари в селі Зеленьків. На них нині господарюють працівники соціальної сфери, однак право на це – у фермера Івана Підгрушного, інформують у Черкаській ОДА.
Понад десятиліття місцеві освітяни й медики обробляли цю землю. Та свої наділи вчасно не оформили, як слід. Торік дізналися, що це зробив немісцевий фермер.
– От у тому й проблема, що у свій час у сільраді не порадили людям, як треба вчинити із землею, – розповідає голова Тальнівської РДА Василь Клименко. – А зараз маємо низку конфліктів. Після публікації відкритого листа жителів Зеленькова в місцевій газеті, я з’їздив до них, поспілкувалися. Люди вимагають, щоби фермер, якого вони пов’язують із депутатом обласної ради Олександром Коротковим, повернув їм землю. І ми вже маємо таку практику. Цей же громадянин уже відмовився від майже 70 гектарів земель на користь громади.
На такий компроміс зголосився й тепер. Це підтверджують в обласному управлінні Держгеокадастру.
– Справді, громадянин Підгрушний сьогодні зранку написав заяву про відмову від права користування цією землею, – зауважує в.о. начальника Азер Мірзоєв. – За сьогодні ми підготуємо всі потрібні документи. Далі черга за реєстраційною службою.
На Черкащині подібні конфлікти в земельній сфері почастішали після змін до законодавства. Нині місцеві ради взагалі не мають змоги контролювати укладення договорів оренди.
– Якби було інакше, ми не мали б такої плутанини й резонансів, – вважає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ще кілька місяців тому обласна рада за моєї ініціативи звернулася до Верховної Ради України, аби повернути органам місцевого самоврядування право розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів. Однак у будь-якому випадку всі конфлікти треба вирішувати цивілізовано й у правовому полі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram